Sanoin avovaimolleni kerääväni juomani tyhjät viskipullot olohuoneen kaapin päälle. Tämähän siitä riemastui ja kielsi asian samantien. "Meille ei mitään tuommosia kerätä, et varmasti kerää!". VÄÄRIN! Hän kieltää minulta viimeisenkin iloni...
Kommentteja!!
Kommentteja!!
Vastaukset 11
Vanhimmat
...siis häh? vähän niinku, tiesittekö että kävin just vessassa... ???
Eihän 14 vuotias saa vielä juoda viskiä!!!! Avovaimo?? Tarkoitit varmaan äitisi.
Lupaa pyyhkiä niistä pulloista pölyt(eikä vain sitä ensimmäistä kuukautta) niin voi "rouvan" mieli muuttua.Itsekin keräilin pulloja,kunnes kyllästyin niihin pölypesiin=)
sinne kaapinpäälle jotain muutakin laittaa??? Tai jos sä juot siihen tahtiin et sit alkas täyttyy muutkin hyllyt ;)
Toi pullojen kerääminen kaapinpäälle on aika dorkan kuuloinen harrastus, pääsisit kaljapulloilla sitäpaitsi nopeammin harrastuksessa eteenpäin!
Siis haloo, kerääkö joku tosiaan tyhjiä viskipulloja, niinkun se olis jotenkin hienoa kun on niin monta pulloa tullut tyhjennettyä näin ja näin kallista juomaa...!
Jos vaikka siirtyisit postimerkkeihin, tai kerää jotain hyödyllistä, vaikka kokonainen arsenaali työkaluja. Sillätavalla pääset itseoikeutetusti naapuruston keskuudessa ansaitsemaan arvonimen "TyökaluNiilo".
Ihme kaveri. Ketä nyt oikeasti kiinnostaa sun vitun viski pullot. Vie kauppaan saat 10s per pullo ja taas lähempänä täyttä pulloa. Jalo harrastus, minun perseeni!! Onnea matkaan . . .
siltä, käykö täysien kerääminen? Tai jos se on raittiusihmisiä, niin rupee keräämään vaikka maitotölkkejä. Kaikkihan nyt pulloja kerää. Ajattele, vaikka kaikki suomen eri meijereiden maitotölkit. Siistiä! Ja sitten erilaisia ulkolaisia. Luulis, et löytyis vaikka minkälaisia. Siäpaitsi muijas saattaisi tyytyä siihen pullojen keräämiseen, jos suostut luopumaan maitotölkeistä.
jep. kyllä kielsin ukoltani tuon typerän harrastuksen, koska en todellakaan halua olohuoneestamme mitään pullonkeräyspistettä! sitten kun ukolla on vara omaan autotalliin, niin keräilköön sinne mitä ikinä haluaakaan.
V...u mä sanoisin tollaselle ämmälle. Jos mä haluisin kerätä wiskipulloja tai ihan mitä vaan, niin sitten mä keräisin. Ihme reppanoita ootte äijät nykyään. Täytyy kyllä todeta, että niiden pullojen sijoituspaikasta mä voisin kyllä neuvotella, mutta en siitä mitä saan "harrastaa".
Sijoituspaikasta neuvottelisit, voi olla juuri tämän jutun ydin :)
Harvempi nainen tai mieskään haluaa olohuoneen hyllyyn tyhjiä viskipulloja !
Vitun juntti