Suomalainen ei lähde liikunnan pariin

vasta kun lääkäri määrää liikkumaan? Move or die?
671
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Näinpä.

Äänestä

Mitä suotta liikkumaan? Parempi kuolla heti työikäisenä, ettei tarvitse vanhana kakata viikkoa samaan vaippaan kun ne rahat tuntuvat olevan niin tiukassa vanhustenhoitoon.

Äänestä
  • Poikkeuksena muista kakkajutuistasi, tämä olis suorastaan hauska, sillä tässä on muutamalla sanalla huitaistu koko paska seinään ja ääni on kuin piiska olisi läjähtänyt.

    En ole koskaan edes ajatellut näin, mutta sinussakin on jotain kehityksen ääntä kuuluvissa.



    (aamunaurua)

    Äänestä

Toisin kuin muut sporttiset läntisen maailman asukit. Ratkaisu: siirretään alkoholin myynti keskelle metsää.

Äänestä
  • Ehkä koko alkoholin valmistuksenkin voisi palauttaa takaisin tasolle, jossa koko tuotantoprosessi oli yksilön oman osaamisen varassa - siellä metsässä. Jäisi kokonaan pois alkoholilla tehtävä bisnes. Sokeripusseja ja päniköitä, sekä puita kanniskellessa karttuisi kunto väkisinkin ja kun aika on lähteä, niin voisi kellistyä sammalmättäälle kuusen juurelle ihan luonnollisesti.

    (aamutuimat naurut)

    Äänestä

No aina on ääripäitä olemassa. Niitä jotka liikkuu itsensä hengiltä ja niitä jotka makaa itsensä hengiltä. Loppu se tulee tavalla tai toisella. :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


nightmover kirjoitti:

vasta kun lääkäri määrää liikkumaan? Move or die?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu