Heippa,
Mulla on erikoinen onklema. Olen tosi viehättävä nainen ja mukava..mutta ei natsaa. Saan paljon yrityksiä, tuntuu että miehet tulee vaan yrittää mua mutta ei tosissaan ole kiinnostuneita. mua on sitten kiva näytellä kavereille etc. alan jo vähän katkeroitua.Auttakaa!
Mulla on erikoinen onklema. Olen tosi viehättävä nainen ja mukava..mutta ei natsaa. Saan paljon yrityksiä, tuntuu että miehet tulee vaan yrittää mua mutta ei tosissaan ole kiinnostuneita. mua on sitten kiva näytellä kavereille etc. alan jo vähän katkeroitua.Auttakaa!
Vastaukset 9
Vanhimmat
Ehkä sinussa ei vain ole sitä jotain. Se jokin siis puuttuu? Sitä jotain josta mm. naiset niin kärkkäästi puhuvat...
Olen pahoillani, jos näin on. Silloin on vaikea saada seuraa, pidempiaikaista...
Terv. Jorma-pitkän parisuhteen kokemuksella
Ei tarvi olla pahoillaan.. olen kyllä seurustellut kolmen miehen kanssa aikaisemmin..mutta nyt viimeiset kolme vuotta on ollut tosi nihkeätä.. neuvoja!! olen 30v.
menepä seuraavalla kerralla itse sellaisen miehen juttusille, joka iskee sinuun jotenkin, mutta ei ole mikään unelmien prinssi!Mitä vähemmän mies katselee naisia sillä silmällä eli juttelee esim. kavereidensa kanssa, niin sitä enemmän hän voi olla juuri sitä mitä etsit.
kiltteys on jotakin, mikä näkyy miehessä heti!Minulla oli taannoin sama ongelma ja kun sitten meninkin jututtamaan tällaista miestä, löysin elämäni rakkauden!
Itse tapasin mieheni (nyt jo ex)ja rakastuin hänen suuriin vihreisiin kiltteihin silmiinsä, mutta mikä pettymys! Vuosien mittaan kun täytti 40 v. hänestä tuli todella v-mäinen. Ehkäpä testosteronit alkoi liikaa jyllätä. Onkohan miehilläkin vaihdevuodet? Sekö miehet muuttaa?
Hmm,näkyyköhän se kiltteys heti. Sellainen
outo lintu mieheksi olen, että seurustellessani
en toisia naisia katsellut ja varattuja en
koskaan.Pohjimmiltani olen kiltti ja hyvä-
sydäminen,mutta kun on tullut aikanaan
kuljettua kaidalla polulla levein askelin,
aimo annos renttumaisuutta taitaa olla
käytöksessä,varsinkin kaveripiireissä vaikka
silti saatan auttaa mummon kadun yli ja
muistin aina joskus exälle ostaa kukkia,
ei taida se kiltteys näkyä karun imagon alta.
Huoliiko ne naiset edes kilttejä miehiä..?
neuvottaren neuvo oli aika hyvä, täytyypä olla tarkkana jos uskaltais.
kiltin ja kivan miehen juuri haluaa...harmi ettei tuollaiset miehet lähesty mua ravintoloissa...
ne kivat ja kiltit on myös niitä ujoja ja
hiljaisia.Niin kai se täytyy olla,muutenhan
ne ois varattuja kaikki.Omasta puolestani
täytyy tunnustaa,että liian hiljainen kaveri
olen outojen ihmisten seurassa ja tytön
täytyy melkein rautalangasta vääntää merkki
kiinnostuksestaan,ennenkuin tohdin juttusille.
Mutta jos sitä ois Prinssi Rohkea tilanteessa
kuin tilanteessa,itsevarmuutta ylitsepursuten,
siinähän pian ego kasvais liikaa.Nyt on
hyvät mahikset pysyä kivana ja kilttinä
ei se oo helppoa mennä juttusille. itsellenikin vaikeata, joten meille jää ne hyökkäävät tapaukset. mutta mä oon vaalea vihreäsilmäinen viehätys, jos näet mut jossa - vedä hihasta;-)
näkisin,mutta kun mä olen täällä pienenpienessä
paikassa niin kaukana pohjoisessa..