VALMISTAUTUMINEN - OMAT OHJEENI SINULLE!
Aloita valmistautuminen välittömästi! Jätä pois ruokavaliostasi yksinkertaisesti kaikki ylimääräinen. Ei nautintoaineita. Syö vain kasviksia, hedelmiä, marjoja, mehua, vettä... rasvaiset ja proteiinipitoiset ruoat jäävät pois.
ESIM. Käyt töissä tai koulussa ja siellä tarjotaan ruoka; valitse runsas annos salaattia!! Tai ota omat hedelmät ja mehut mukaan! Toinen vaihtoehto on jo siirtyä puolipaastoon ja paastota työ/koulupäivä ja syödä ensimmäisen kerran kun pääsee kotiin 15-17 aikaan? Juo ensiksi esimerkiksi vihreää teetä maidon kera, jotta se lämmittäisi sinua. Juo muutenkin paljon nestettä ennenkuin syöt. Syö esim pihalta tuoretta omenaa... määrällistä rajoitusta ei tässä vaiheessa ole, kunhan syöt sallittujen listoilta!
Paastoa edeltävänä päivänä, eli tässä tapauksessa sunnuntaina, nauti luotaistuotekaupasta saatava glaubersuola. Juo suolalios aamulla tyhjään vatsaan ja syö edelleen niukasti ja juo vettä myös lioksen nauttimisen jälkeen. Muista pysytellä vessan lähellä tämä päivä. Glaubersuola tekee ulosteesta vetistä ja siten se tulee helpommin ja nopeammin ulos =D. Samalla kun hankit glaubersuolan, suosittelen hankkimaan detox-juomaa ja aloe vera juomaa jota nautitaan läpi tämän 1 viikon paaston!
Tee seuraavat asiat aloitusaamuna ja viimeisen paastopäivän jälkeisenä aamuna.
KUVAT
Ota vartalostasi kuvat edestä, takaa ja sivulta alusvaatteisillaan.
MITAT
Mittaa painosi, ry, ly, vy ja molemmat reidet. Rinnan ympärys levemmäistä kohtaa, vyötärön ympärys kapeimmasta kohtaa, lantionympärys leveimmästä kohtaa, reidet nivusten leveimmästä kohdasta.
KEHONKOOSTUMUS
Mikäli mahdollista, mittaa kehonkoostumuksesi. Kannatan biosignaturea ja inbodya, tai voi myös turvautua kotikäyttöiseen omron mittaukseen (niinkuin minä turvaudun).
TÄSTÄ LÄHTEE PAASTO!
Juo päivän aikana detox lios: 12ml detox mehua sekoitettuna 1,5litraan vettä. Samaan veteen voit lisätä myö 90ml aloe vera juomaa.
Voit juoda myös vähäkalorista luomu tuoremehua yhden litran edestä. Tämän enempää et voi juoda tai ylität 400kcal/päivässä. Voit myös elää vähemmällä mehulla tai pelkällä vedellä, turvaudut siis mehuun vain tarvittaessa.
Älä rehki liikaa paaston aikana. Kevyttä liikkumista väh. 30 min päivässä. Eli rauhallinen kävely.
Lisäinfot paastosta ja tästä projektista:
http://fitnesscat-waterfast.blogspot.fi/
1 viikon paasto, alk 1.10.2012: Lähde mukaan!
5
370
Vastaukset
- voiraasuavoi
että siis tiedät mistä puhut?? Voi voi tyttöpieni, sinulla on vielä paljon paljon opittavaa...
- tiedänmistäpuhun
Viisaita sanoja, kaikillahan meillä on paljon opittavaa ja usein oppimatta jäävätkin. Paras on kulkea kuitenkin omien kokemusten kautta ja unohtaa puheet. Ei asia muutu todeksi jos sitä hoetaan tarpeeksi kauan, vaikkakin useimmat sokeasti uskovat kaiken mitä kirjoitetaan tai sanotaan...koska yksinkertaisesti omia kokemuksia ei ole.
Toki jos olet minua viisaampi henkilö, voit aina tulla valaisemaan minua ja ehkä me molemmat olemme sen jälkeen viisaampia.
:) - Siis neljäs päivä?
Nyt sinulla on siis meneillään neljäs päivä?
Vai onko?
Miten menee?
Annahan kuulua! - tmppp
En kirjottele tänne edistymisistä, kaikki löytyy blogista:).
- heidi aaltonen
Naisten normaaliarvot:
BMI
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse4268107Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r1145618Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen
Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi1154674Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos1994505Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli334478Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s523977Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1603873Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä
ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan773747Perussuomalaiset eivät harrasta maalittamista kuten vasemmisto
Huomaa tässä keinotekoisessa "rasismi"-kohussakin kuinka vasemmistolaiset maalittavat Perussuomalaisia. Me emme vastaava423679SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha853491