VALMISTAUTUMINEN - OMAT OHJEENI SINULLE!
Aloita valmistautuminen välittömästi! Jätä pois ruokavaliostasi yksinkertaisesti kaikki ylimääräinen. Ei nautintoaineita. Syö vain kasviksia, hedelmiä, marjoja, mehua, vettä... rasvaiset ja proteiinipitoiset ruoat jäävät pois.
ESIM. Käyt töissä tai koulussa ja siellä tarjotaan ruoka; valitse runsas annos salaattia!! Tai ota omat hedelmät ja mehut mukaan! Toinen vaihtoehto on jo siirtyä puolipaastoon ja paastota työ/koulupäivä ja syödä ensimmäisen kerran kun pääsee kotiin 15-17 aikaan? Juo ensiksi esimerkiksi vihreää teetä maidon kera, jotta se lämmittäisi sinua. Juo muutenkin paljon nestettä ennenkuin syöt. Syö esim pihalta tuoretta omenaa... määrällistä rajoitusta ei tässä vaiheessa ole, kunhan syöt sallittujen listoilta!
Paastoa edeltävänä päivänä, eli tässä tapauksessa sunnuntaina, nauti luotaistuotekaupasta saatava glaubersuola. Juo suolalios aamulla tyhjään vatsaan ja syö edelleen niukasti ja juo vettä myös lioksen nauttimisen jälkeen. Muista pysytellä vessan lähellä tämä päivä. Glaubersuola tekee ulosteesta vetistä ja siten se tulee helpommin ja nopeammin ulos =D. Samalla kun hankit glaubersuolan, suosittelen hankkimaan detox-juomaa ja aloe vera juomaa jota nautitaan läpi tämän 1 viikon paaston!
Tee seuraavat asiat aloitusaamuna ja viimeisen paastopäivän jälkeisenä aamuna.
KUVAT
Ota vartalostasi kuvat edestä, takaa ja sivulta alusvaatteisillaan.
MITAT
Mittaa painosi, ry, ly, vy ja molemmat reidet. Rinnan ympärys levemmäistä kohtaa, vyötärön ympärys kapeimmasta kohtaa, lantionympärys leveimmästä kohtaa, reidet nivusten leveimmästä kohdasta.
KEHONKOOSTUMUS
Mikäli mahdollista, mittaa kehonkoostumuksesi. Kannatan biosignaturea ja inbodya, tai voi myös turvautua kotikäyttöiseen omron mittaukseen (niinkuin minä turvaudun).
TÄSTÄ LÄHTEE PAASTO!
Juo päivän aikana detox lios: 12ml detox mehua sekoitettuna 1,5litraan vettä. Samaan veteen voit lisätä myö 90ml aloe vera juomaa.
Voit juoda myös vähäkalorista luomu tuoremehua yhden litran edestä. Tämän enempää et voi juoda tai ylität 400kcal/päivässä. Voit myös elää vähemmällä mehulla tai pelkällä vedellä, turvaudut siis mehuun vain tarvittaessa.
Älä rehki liikaa paaston aikana. Kevyttä liikkumista väh. 30 min päivässä. Eli rauhallinen kävely.
Lisäinfot paastosta ja tästä projektista:
http://fitnesscat-waterfast.blogspot.fi/
1 viikon paasto, alk 1.10.2012: Lähde mukaan!
5
386
Vastaukset
- voiraasuavoi
että siis tiedät mistä puhut?? Voi voi tyttöpieni, sinulla on vielä paljon paljon opittavaa...
- tiedänmistäpuhun
Viisaita sanoja, kaikillahan meillä on paljon opittavaa ja usein oppimatta jäävätkin. Paras on kulkea kuitenkin omien kokemusten kautta ja unohtaa puheet. Ei asia muutu todeksi jos sitä hoetaan tarpeeksi kauan, vaikkakin useimmat sokeasti uskovat kaiken mitä kirjoitetaan tai sanotaan...koska yksinkertaisesti omia kokemuksia ei ole.
Toki jos olet minua viisaampi henkilö, voit aina tulla valaisemaan minua ja ehkä me molemmat olemme sen jälkeen viisaampia.
:) - Siis neljäs päivä?
Nyt sinulla on siis meneillään neljäs päivä?
Vai onko?
Miten menee?
Annahan kuulua! - tmppp
En kirjottele tänne edistymisistä, kaikki löytyy blogista:).
- heidi aaltonen
Naisten normaaliarvot:
BMI
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?1745008- 151620
Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?
SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka621595Jos mies oikeasti haluaa sinut
Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois1211451Helena Puolakka laukoo suorat sanat Vappu Pimiän MasterChef -pestistä
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Kokenut keittiömestari ja ravintoloitsija Helena Puolakka laukoo suorat s91283Ketä ehdotatte seuraavaksi kuntanne johtohahmoksi
Ei ole teitä riitaisia kehityksen jarruja helppo yrittää kohti valoa ohjata. Siinä on teille pähkinä purtavaksi.931046Voiko ryyppäämisellä tienata elantonsa?
Lassi Kuhlman on rappiostriimaaja. Hän kuvaa omaa päihteiden käyttöään pitkissä somestriimeissä. Katsojat voivat lahjoit481036Persuille 1,8 prosenttiyksikköä laskua. Keskusta meni ohi ja Vasl hengittää niskassa
Erityisesti työväestö on hylkäämässä persut. https://yle.fi/a/74-20208249297932- 181901
Hinduille tiedoksi
USA Pressa sanoi '' kansakuntaa ei voi johtaa ilman Raamattua''. Tämä löytyy sitaateista. Raamatusta tulee kaikki julmu279757