Pelaan tyttöjen joukkueessa, jossa periaatteessa pitäisi olla "kaikki pelaa" meininki peleissä.
Olen kuitenkin joutunut muutaman kauemmin pelanneen suurennuslasin alle.
Meillä on joukkueen sisällä suuriakin tasoeroja, mutta viimeksi aloittaneita syynätään enemmän.
Olen ollut muutamissa peleissä ja peliaikanani ei vastapuoli ole koskaan saanut tehtyä maaleja. Tällä ei tunnu olevan mitään painoarvoa.
Sillä on vain väliä, etteivät pari m.lkkua pelaaja pidä minusta, koska ovat kiusaajahenkisiä ja kokevat uudet pelaajat uhkana. Valmentaja kuulee vain heidän mustamaalauksen kun epäonistun jossakin harjoituksissa ja siksi saan todella harvoin peliminuutteja.
Miten muissa joukkueissa käsitellään tällaisia hieman hankalampia asioita, jotka ei kuuluisi joukkuelajiin?
Kaikki pelaa --- p.skat!! Mites muilla?
turhautunut.
2
205
Vastaukset
- säbis
Meidän joukkueessa pelaa kaikki.
Valmentaja pitää liian kilpailuhenkiset ruodussa.
Pelihenki pysyy hyvänä. - Geek1231
Meiän jengissä pelataan pääasiassa kahdella kentällä ja molemmat kentät pelaavat tasan yhtä paljon. Tosin me olemmekin miehiä, joten ei meillä mitään kiusata. Pikemminkin kannustetaan. Niin se hyvä tulee.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra haluaa muuttaa
maahanmuuttopolitiikkaa. Me suomalaiset halutaan, että Riikka Purra muuttaa pois suomesta eikä tuu ikinä takas....23010152Onnea Riikka! Työttömyys aste on nyt täysi kymppi!
🎯 💪 Kiitoksia Riikalle ansiokkaasta työstä Suomen kansantalouden tuhoamisessa. V.Putin suljetun rajan tuolla puolen604698Hyvällä tuurilla Suomen väkiluku nousee 7 miljoonaan
Vuoteen 2050 mennessä, mikäli onnistumme maahanmuuttopolitiikassa hyvin. Näin analysoi väestötieteen tohori Hiilamo. ht1414166Riikka jytkytti työttömyyden uuteen ennätykseen!
Erinomaista työtä jälleen kerran irvistelevältä saksiniekalta. ”Yhtä korkeaa työttömyysastetta ei löydy työvoimatutkimu1394065- 2153879
Päivän Riikka: Valmet Automotive aloittaa jättimäiset muutosneuvottelut
😭😭😭😭😭😭😭 Tämäkin vielä, Brutukseni. Että ei olisi Suomen historian pahimmat työttömyysluvut riittäneet, niin Riik463154Aamun Riikka: sakset tiputtavat 31 000 lasta köyhyysrajan alle
✂️ STM:n tuoreen arvion mukaan Riikan leikkaukset pudottavat peräti 31 000 lasta köyhyysrajan alle, kun aikaisempi THL382415Kolmepäiväinen työviikko on kulman takana
Zoomin toimitusjohtajan mukaan tekoäly alkaa olla monissa työtehtävissä niin tehokas, että ihmiset voivat pudottaa työpä12125Nuoret pois politiikasta!
Näillä 30-kymppisillä ei ole juuri mitään elämänkokemusta. Ja tällaiset raakileet saavat huseerata ja pilata Suomen!161752Rakastan sua mutten uskalla jutella sulle
Kumpa sä näkisit tämän viestin❤️ Kaipaan sua vaikka oot välillä ihan lähellä mutten saa sanottua sulle enää mitään. Ujos1601723