jk henkilöstöpalvelu

vuokraorja

Onko kellään muulla kokemuksia tästä vuokrafirmasta? Itsellä ainakaan ei ole yhteydenpito työnantajan puolelta hoitunut ollenkaan kunnolla, lupaa soitella huomenna mutta turhaan saa odotella. Tuntuu aikataulut mättävän. Maksaako palkat ajoissa ja oikein vai joutuuko tappelemaan...

9

1829

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • esnahka

      Onkohan tää työnantajan nimikirjaimet mahdollisesti J.S.? Ainakin googletuksen perusteella sama henkilö. Ollut aiemmin ko. kaverilla töissä (kaverilla noita henkilöstövuokrausfirmoja piisaa, ainakin 4-5 mun tietojen mukaan, osa mennyt konkkaan, osa vaan lopetttu). Kannattaa pysyä hyvin kaukana ko. hepusta. Lupaa miljoona asiaa, toteuttaa niistä ehkä yhden. Mun veroja ei ollut maksanut, vaan piti ne itsellään (Verottaja niitä tällä hetkellä yrittää periä, tiedä sitten mikä on tilanne) Palkan kyllä maksoi ihme kyllä ajallaan, ja pääsääntöisesti oikein. Ja tosiaan lupaili aina soittavansa, soittoa ei vain kuulunut. Kun sanoin itseni irti, niin ei vastannut enää munkaan soittoihin, vaikka piti työtodistus saada irti. Vastasi vasta sitten viesteihin, kun sanoin vieväni asiani työsuojeluun, jos ei työtodistusta ala kuulumaan. Oli kuulemma ollut reissussa, eikä kerennyt vastaamaan puhelimeen. Yeah right..

      En todellakaan suosittele, jos/kun samasta hepusta kyse.

      • vuokraorja

        Taitaapi olla samasta hepusta kyse. Kovin on kiireinen, ei jouda vastailemaan omasta mielestään sopimattomiin kysymyksiin. Niillä vaan olisi vähän varmisteltu onko homma hanskassa (taitaa kyllä olla hanskat pahasti hukassa). No, aluehallintovirastosta löytyy kyllä kiinnostuneita tarkastajia jahka tarvis vaatii.


    • Pokkapitää
      • ap vuokraorja

        Mutta hei, tuoltahan löytyi puhelinnumero! Muista puljuista ei sitä ole koskaan näkynyt, aina vaan on ollut pelkkä sähköpostiosoite. Ja on muuten sama numero kuin tuolla ihan ekan viestin firmalla jk henkilöstöpalvelulla... Vastaiskohan se jos soittelis taas välillä, tässä meni monta kuukautta ettei vastannut vaikka olisi ollut ihan asiaakin.
        Mutta ei edelleenkään kuulu työnantajarekisteriin eikä edes ennakkoperintärekisteriin, ei hyvin mene. Ja toiminimen edellinen nimi on ollut Koulutuspalvelu Jani Suonpää, ylläri!


      • tuolta löytyy
        ap vuokraorja kirjoitti:

        Mutta hei, tuoltahan löytyi puhelinnumero! Muista puljuista ei sitä ole koskaan näkynyt, aina vaan on ollut pelkkä sähköpostiosoite. Ja on muuten sama numero kuin tuolla ihan ekan viestin firmalla jk henkilöstöpalvelulla... Vastaiskohan se jos soittelis taas välillä, tässä meni monta kuukautta ettei vastannut vaikka olisi ollut ihan asiaakin.
        Mutta ei edelleenkään kuulu työnantajarekisteriin eikä edes ennakkoperintärekisteriin, ei hyvin mene. Ja toiminimen edellinen nimi on ollut Koulutuspalvelu Jani Suonpää, ylläri!

        http://www.ytj.fi/yritystiedot.aspx?yavain=1819531&tarkiste=4D9468B77C01E93E684AD798D745443E00417548&path=1547;1631;1678


      • puijaamuijaa

        Viimesimmän linkin takaa näyttäis löytyvän muijanki nimi? Googlettamalla näkyy löytyvän numerokin. Saiskohan siltä vastauksia jos soittelis?
        Ei ole ylläri, et tämäkin yritys konkurssissa.


    • e-e-oo

    Ketjusta on poistettu 12 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä ominaisuutta arvostat eniten hänessä?

      Ihastuksessasi, rakkautesi kohteessa
      Ikävä
      175
      2968
    2. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      64
      2566
    3. Miksi mies kääntyy poispäin

      Ja teeskentelee, ettei näe minua, kun törmäämme vahingossa? 🫣
      Ikävä
      203
      2220
    4. Kerro kaivatustasi.

      1. Minkälainen koti 2. Ammatti 3. Ulkonäkö 4. Ikä
      Ikävä
      73
      1849
    5. Kysy jotain kaivatultasi

      Laita tunnisteet molemmista
      Ikävä
      102
      1773
    6. Kesä, kesä!

      Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k
      Tunteet
      9
      1651
    7. Minkälaisesta seksistä

      haaveilet kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      102
      1452
    8. Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.

      Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes
      Maailman menoa
      217
      1151
    9. Kai me nainen jollain tasolla tykätään

      Toisistamme kun tämä on kestänyt niin kauan
      Ikävä
      81
      1120
    10. Tarkkanäköisyys

      Oon muuten pirun hyvä huomaamaan asioita! Senhän sä varmaan kyllä jo tiesitkin.
      Ikävä
      95
      1079
    Aihe