minkälainen kalorimäärä suurinpiirtein?

esim. 2 risleipää,4 meetvurstisiivua,2dl hedelmäpommi jugurttia
1peruna,brokkolia kukkakaalia pienet palat,1,5dl porsaanlihasuikaleita,persikka
3114
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

No laske itse, herranjestas, pitääkö sitä noin uusavuton olla? Hyviä lähteitä on esim. Kalorilaskuri ja Fineli. Jogurtin kalorit lukee ihan siinä purkin kyljessä, ja samoin leipäpussissa ja meetvurstipaketissa on merkitty kalorit.

Äänestä

Vikki veikkaus on 1200 kcal. Mikä oli oikee vastaus?

Äänestä

Tuossa on noin 670 kilokaloria, oletuksena, että parsa- ja kukkakaalia on noin desi kumpaakin ja lihan raa'alla määrällä laskettuna sekä keskikokoinen peruna!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


laihduttaja kirjoitti:

esim. 2 risleipää,4 meetvurstisiivua,2dl hedelmäpommi jugurttia
1peruna,brokkolia kukkakaalia pienet palat,1,5dl porsaanlihasuikaleita,persikka

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu