On se, että nainen on lihava ja ettei se ota suihin.
Yleisin syy avioeroon
18
4005
Vastaukset
- psyko
No, meillä ei päde ainakaan tuo lihavuus 53kg/164cm. Suihinoton tiheyttä vaikeampi todistaa...;)
- Psyyke
Mut eikös lihavat naiset ole aina ottamassa suihin? Pullaa, suklaata, naminamia..
Ai niin, ettei sun tartte oikaista, niin tarkoititkin lihavat ja ne jotka ei ota suihin...
Avioliitossa lihoneet naiset on mysteeri siks, et ku ne eroaa, niin niille aukee ihan uus, parempi elämä - moni "niistä" pääsee läskistä eroon.
Naiset, jotka on jollakin ihmeen tuurilla vihitty lihavina, ovat luultavasti lihavuutensa takia syyntakeettomia eroonsa - taatusti paljon painavammat syyt painavat vaakakupissa eron ottamiseen.
Suihinottamiskyvykkyys kannattaa tsekata ennen papin aamenta. Kun moinen, ilmeisen tärkeä ottotapa on olennainen osa hyvää parisuhdetta, suosittelen myös jatkossa vehkeen puhtaana pitämistä. Huuhtele tuoksuvainen töhnä pois myös n/mahan alta. Äläkä missään nimessä, edes vahingossa, virtsaa daamisi suuhun - ainakaan ennenkuin olet suoraan kysymällä varmistanut ja luvan saanut! - Mielipide
Psyyke kirjoitti:
Mut eikös lihavat naiset ole aina ottamassa suihin? Pullaa, suklaata, naminamia..
Ai niin, ettei sun tartte oikaista, niin tarkoititkin lihavat ja ne jotka ei ota suihin...
Avioliitossa lihoneet naiset on mysteeri siks, et ku ne eroaa, niin niille aukee ihan uus, parempi elämä - moni "niistä" pääsee läskistä eroon.
Naiset, jotka on jollakin ihmeen tuurilla vihitty lihavina, ovat luultavasti lihavuutensa takia syyntakeettomia eroonsa - taatusti paljon painavammat syyt painavat vaakakupissa eron ottamiseen.
Suihinottamiskyvykkyys kannattaa tsekata ennen papin aamenta. Kun moinen, ilmeisen tärkeä ottotapa on olennainen osa hyvää parisuhdetta, suosittelen myös jatkossa vehkeen puhtaana pitämistä. Huuhtele tuoksuvainen töhnä pois myös n/mahan alta. Äläkä missään nimessä, edes vahingossa, virtsaa daamisi suuhun - ainakaan ennenkuin olet suoraan kysymällä varmistanut ja luvan saanut!.....ei kuulemma edes onnistu samaan aikaan laaketieteen mukaan. Niin.
- Suuhun kustu
Mielipide kirjoitti:
.....ei kuulemma edes onnistu samaan aikaan laaketieteen mukaan. Niin.
Onnistuupas!
- eronnut nainen
Psyyke kirjoitti:
Mut eikös lihavat naiset ole aina ottamassa suihin? Pullaa, suklaata, naminamia..
Ai niin, ettei sun tartte oikaista, niin tarkoititkin lihavat ja ne jotka ei ota suihin...
Avioliitossa lihoneet naiset on mysteeri siks, et ku ne eroaa, niin niille aukee ihan uus, parempi elämä - moni "niistä" pääsee läskistä eroon.
Naiset, jotka on jollakin ihmeen tuurilla vihitty lihavina, ovat luultavasti lihavuutensa takia syyntakeettomia eroonsa - taatusti paljon painavammat syyt painavat vaakakupissa eron ottamiseen.
Suihinottamiskyvykkyys kannattaa tsekata ennen papin aamenta. Kun moinen, ilmeisen tärkeä ottotapa on olennainen osa hyvää parisuhdetta, suosittelen myös jatkossa vehkeen puhtaana pitämistä. Huuhtele tuoksuvainen töhnä pois myös n/mahan alta. Äläkä missään nimessä, edes vahingossa, virtsaa daamisi suuhun - ainakaan ennenkuin olet suoraan kysymällä varmistanut ja luvan saanut!Erosin miehestäni, koska hän joi joka päivä, eikä välittänyt tunteistani ollenkaan (uusi nainen asui kodissamme jo kuukauden päästä).
Olin lihava (103kg) kun erosin. Laihduin kiloja pois (nyt 85kg)ja koko ajan lähtee läskiä...
Ja siitä suihinotosta sen verran... Mä rakastan katsoa kun mies nauttii ottaessani häneltä suihin... - Joopajoo162737
eronnut nainen kirjoitti:
Erosin miehestäni, koska hän joi joka päivä, eikä välittänyt tunteistani ollenkaan (uusi nainen asui kodissamme jo kuukauden päästä).
Olin lihava (103kg) kun erosin. Laihduin kiloja pois (nyt 85kg)ja koko ajan lähtee läskiä...
Ja siitä suihinotosta sen verran... Mä rakastan katsoa kun mies nauttii ottaessani häneltä suihin...Arvaa miksi joi...
- Ruusunen
sinä olet ihan sairas!
MENE HOITOON!! - löytyy
mies on örisevä kaljamaha
- Fakta homma
Yleisin syy avioeroon on tilastojen mukan miehen päihdeongelma ja väkivaltaisuus. Nämä kaksi aiheuttavat naisille varmasti myös haluttomuutta.
- päinvastoin
Naisen haluttomuus pistää korkkaamaan. M.O.T.
- kevät
Pitäähän sitä seksiä kokeilla jo ennen avioliittoa. Ei saa antaa toisen rupsahtaa.
- Korpipsykoloki
naisen lihavuuteen on se, että mies pihtaa
- Halu
Aivan! Miehellä on taitonsa herättää naisen halu. Se alkukantainen vietti.. ;) ja kun parilla on asiat kohdallaan, ei mikään toisen halussa voi olla loukkaavaa. Rakastelu kunkin itsensä hyväksymin elkein on valtaisa mielihyvän, energian lähde. Lisäksi se on erinomainen liikuntamuoto, mikäli parilla vaan on sama syke.
Parinvalintaan voi vain itse vaikuttaa. Sen oikean kanssa asiat sujuvat ja tietynlainen keskinäinen vimma yhteisen nuotion äärellä puhaltaa hiillosta roihuun tarvittaessa. Kysehän on sentään ihmisen perusvietistä! On toki heitäkin, joille seksuaalisuus ei paljoa merkitse, rakastelunkaan tarvetta ei ole. Täytyy vain toivoa, että ihmiset olisivat luonnollisia, eivätkä alentuisi teeskentelyyn saadakseen jotakin muuta (talous, auto, mökki, status... :) ...etc. hyötyä suhteessaan.
- outologiikka
Ai naiset eroaa, koska ovat lihavia eivätkä ota suihin. Siis naisethan nimittäin niitä eroja ottaa. Vähän on kyllä epäloogista. Tätä ei nyt kyllä pysty selittämään järjellä eikä tunteella.
- ojygj
Jaa-a.. nainen hakee eroa 80% avioeroista ja miehet ovat lihavampia kuin naiset... olisiko toisinpäin? Mies lihava eikä ota suihin > nainen hakee eroa?
- jönnk
Tämä kirjoitus nyt on ihan vailla järkeä, tunnetta, ja logiikkaa.
- tömpsis
Miehen logiikkaa. Siksi vailla järkeä.
- Aloittajalle
Vaikutat tosi typerältä. Enkä pyydä edes anteeksi yksinkertaisuuttasi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hoitajalakko peruuntuu, tilalle joukkoirtisanoutumiset
"Tehyn ja Superin hallitukset kokoontuivat tänään toteamaan, että tilanne edellyttää järeämpiä työtaistelutoimia." https://www.hs.fi/politiikka/art-27399179Johan tuli oikea aivopieru Britti Lordilta
Emeritusprofessori Lordi Robert Skidelsky sanoi Suomen rikkovan YYA sopimusta joka on tehty Neuvostoliiton kanssaa 1948. Mitä pir3737980Tehyn Rytkösellä tallessa tekstiviestit A-studiokohussa
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/a-studiosta-kohu-tehyn-rytkosen-mukaan-ministeri-linden-sai-paattaa-osallistujat-ohjelma-kiistaa-vaitteen/84070681625709William ja Sonja Aiello ERO
Hyvä Sonja! Nyt etsit uudet kaverit ja jätät nuo huume- ja rahanpesu porukat haisemaan taaksesi!542364Oho! Seurapiirikaunotar, ex-missi Sabina Särkkä yllättää tällä harvinaisella kyvyllä: "Mulla on..."
Sabina Särkkä on nähty monissa tv-reality-sarjoissa. Mutta tiesitkö, että Särkällä on valokuvamuisti? https://www.suomi24.fi/viihde/oho-seurapiirikaun62097Se siitä sitten
Kirjoitan tänne kun en sulle voi. En vaivaa sua enää koskaan. En ikinä tarkoittanut olla ahdistava tai takertuva. Tunteet heräsi enkä osannut olla tyy821746Ohhoh! Rita Niemi-Manninen otti ison tatuoinnin - Herätti somekansan: "Täydellinen paikka!"
Rita Niemi-Mannisen suuri, uusi tatuointi on saanut somekansan heräämään talvihorroksesta. Niemi-Manninen otti tatskan rakkauslomalla Aki-miehensä kan201692Ihastumisesta kertominen
Olen päättänyt kertoa tunteistani ihastukseni kohteelle. Erityisen vaikeaksi tilanteeni tekee se, että kyseessä on ns. kielletty rakkaus. Olen jo toi921439Taas Venäjän tiedoittaja akka Varoitti Suomea ja Ruotsia liittymästä Natoon
Juuri sopivasti julkaistu varoitus, kun Suomen eduskunta alkaa klo 13:50 käsitellä asiaa suorassa TV 1:n lähetyksessä. ILtasanomat.4381370Harvoin julkisuudessa nähty Jari Sillanpää, 56, julkaisi uusia kuvia - Karisti Suomen pölyt jaloista
Huumekohun jälkeen matalaa profiilia pitänyt Jari "Siltsu" Sillanpää on ollut vaitonainen elämästään. Tänä keväänä miehen some on ollut hiljainen. Nyt71327