Miten vastaisitte haastattelussa kysymykseen "miksi juuri sinä olet hyvä myyjä"?'
Haen työpaikka opiskelujen rinnalle enkä omaa myyntityön kokemusta.
Mikä olisi hyvä standardi vastaus?
"miksi juuri sinä olisit hyvä myyjä" haastatelussa
6
2341
Vastaukset
- kannukset hankittu
Sillä ei ainakaan työpaikkaa saa, joten keksi oma syy miksi olet hyvä. En voi sanoa omaa vastaustani kun se on henkilökohtainen asia.
- Suvikki74
Sun pitää keskittyä omiin vahvuuksiisi ja miettiä etukäteen mitä myyminen on mitä muuta myyjän työhön saattaa liittyä. Silloin olet valmistautunut oikealla tavalla..
- ja portit aukee
"En yleensä kehtaa pyytää palkaa ylitöistä enkä kuulu liittoon."
- Puhelinmyyntiä
No kuule, tuossa on kyseessä mitä ilmeisimmin puhelinmyynti ja siellä ei mitään ylityöliksoja, tai liittoja tunneta muutenkaan. Puhelinmyyntiin pääsee kuka tahansa, jos vaan osaa puhua, ei niillä vastauksilla ole niin väliä..
- bebebebeb
" tulen toimeen ihmisten kanssa...asiakaspalvelu on lähellä sydäntäni...olen sosiaalinen ihminen" yms kaikkea muuta skeidaa.
- just just.
Niin, eiköhän tuo kysymys ole aika uuno kysymys, ainakin myyntityössä.
Sillä jos olet myyntihenkinen, sinä teet jo siinä haastattelussa sellaisen vaikutelman, että olet hyvä myyntityössä. Olet hyvä supliikki-ihminen. Ja puhelinmyynnissä ainakin se, että jankkaa, jankkaa, itsepäisesti jankkaa, puhuu asiakkaan pään täyteen sinnikkäästi toitottaen tuotetta, ei anna suunvuoroa asiakkaalle, maanittelee, ja sitä rataa.
Kasvokkain taas, vaikka kenkäkaupan myyjänä, no, siinä taas toisenlaiset vaatimukset - hieman ainakin.
Mutta siis, jos ei sinusta ole myynti-ihmiseksi, niin et sinä valehtelemallakaan siihen pääse hommaan pääse.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu3603085Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä
Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä3021482En kadu sitä, että kohtasin hänet
mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n841302- 1081301
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi991285Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..
...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n591245- 481145
Helena Koivu : Ja kohta mennään taas
Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi801052Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."
Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa24941- 33847