Housut vai hame?

Meillä on töissä pari naista, jotka käyttävät pääsääntöisesti hameita, mutta kuukausittain tulee pieni farkkujakso ja tätä olen seurannut jo vuoden verran. Ihan uteliaisuuttani kysynkin, vaikuttaako naisila menkat paljonkin pukeutumiseen?
4246
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Joillakin vaikuttaa, joillakin ei.

Käytän kuppia niin voisin kulkea vaikka alasti 24/7 (jos se olisi sallittua ja yleisesti hyväksyttävää).

Äänestä

Onkohan sulla kaikki ihan kotona, kun seurailet työkaverisi kuukautisia? Tai ylipäätään kiinnität huomioita "kuukausittaisiin farkkujaksoihin".

Äänestä

Sun työsi on S 24..........24/7 aivan sama onko sulla vaatteita vai ei.

Äänestä
  • Pidätkö itseäsi koko Suomen kukkahattutätinä?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kumpi parempi? kirjoitti:

Meillä on töissä pari naista, jotka käyttävät pääsääntöisesti hameita, mutta kuukausittain tulee pieni farkkujakso ja tätä olen seurannut jo vuoden verran. Ihan uteliaisuuttani kysynkin, vaikuttaako naisila menkat paljonkin pukeutumiseen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu