Kumman heistä valitset?

*esmeralda*

Miehille: tosi kauniin vai älykkään naisen?!

Naisille: tod. komean vai älykkään miehen?!

Miks?

11

168

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mihin tarkoitukseen? Kaveriksi älykäs, panoksi kaunis ja parisuhteeseen vaaditaan molemmat. Siis nimenomaan minun mielestäni kaunis ja älykäs. Joku muu saattaisi olla samasta ihmisestä kovinkin eri mieltä, kuten elämä on opettanut.

    • Paras on fiksu ja persoonallisen hyvännäköinen mikä tarkoittaa piirteitä, joihin voi koukuttua uudestaan ja uudestaan. Klassinen kauneusihanne ei paljoa tarjoa.

    • 274356

      Ehdottomasti älykkään miehen, koska sellainen mies saattaa olla todella mielenkiintoinen, jolloin voisi syntyä keskinäistä kemiaa, joka synnyttäisi kipinän, mikä johtaisi palavaan intohimoon ja syvenevään rakkauteen.

    • Tietty älykkään, siten älykkään, mitä itse miellän. Ikinä ollut niin kiinnostunut mistään perinteisessä mielessä komeista miehistä.

    • älykkään ja mun mielestä komian,

      mur

    • En kumpaakaan tai komean. Komeakin voi olla älykäs. ":D"

      Perusteluja?

      Joko en ole tavannut tarpeeksi älykästä miestä tai sitten niissä kaikissa on jotain vikaa, mutta en jaksa sitä ainaista vääntämistä siitä, että miehen pitää olla oikeassa. Pätemisen tarve alkaa vituttaa. Älykkäillä ihmisillä tuntuu myös olevan jotain helvetin komplekseja itsensä kanssa niin, että nainen täytyy mitätöidä joka suhteessa. Toisaalta, onko ihminen älykäs, jos hän ei osaa "vajota toisen tasolle"? ;)

      Komeassa ei nyt ole niin vikaa, mutta itselleni luultavasti tulisi jotain ongelmia, että miks toi mun kanssa heiluu.. Toisaalta, miksi edes seurustelisin itseni mielestä "ruman" ihmisen kanssa??? Seksuaalista vetoa on oltava.

      Anyway, mielestäni kumpikaan ominaisuuksista ei ole niin tärkeä. Yleisesti hyvät arvot ja toisten kunnioitus on hattua nostattavia asioita, samoin kuin epämustavalkoinen ajattelutapa/maailmankatsomus. Mut eipä paljon sellasia nykymaailmassa näy.

    • naaras-deft

      Komee mies mulle kiittos :-D

    • Riippuu ihan siitä mitä sattuu saamaan.

    • määmy

      Älykkään, komee ei oo aina fiksu.

    • Jos kumppaniksi pitää valita, niin älykäs mies vie voiton. Vaikka onhan se mukavaa katsella komeata ja älykästä samassa paketissa.

      • S Etämies

        Juuri sellainen olenkin.....ALA TULLA JO!!!!!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Diesel-ammattilainen kehuu Sanna Marinia

      "Sanna Marinin (sd) hallitus loi neljä vuotta sitten väliaikaisen polttoaine­tuki­järjestelmän, kun energianhinnat nousi
      Maailman menoa
      36
      2749
    2. Pitkänperjantain kunniaksi tekoälyn analyysi Riikka Purran kirjoituksesta

      🧠 Mitä se kertoo "riikka"-nimimerkin lähijunassa tapahtuneesta? 1. Asenteellinen ja epäasiallinen sävy: Kirjoitus purs
      Maailman menoa
      12
      2537
    3. 100 prosentin perintövero korjaisi myös Hitas-ongelman

      Moni ei uskalla kieltäytyä perinnöstä maineen menettämisen uhalla, joten sitten tulee näitä tilanteita, joissa joutuu es
      Maailman menoa
      37
      2258
    4. Riikan antisakset leikkaavat bensan hintaa ylöspäin

      Sannan aikoina bensaa sai 1,3 euron litrahinnalla ja Riikka leikkasi sen euron ylemmäksi reiluun 2 euroon. Joko on saks
      Maailman menoa
      20
      1861
    5. Olen aika varma

      että meidän tiemme risteäminen oli ainutkertainen tapahtuma elämässäni. En tule koskaan kohtaamaan ketään muuta, joka sa
      Ikävä
      49
      1514
    6. Iso poliisioperaatio Lapualla

      Paikalla oli silminnäkijän mukaan myös kolme ambulanssia. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011924650.html Onko virpo
      Lapua
      35
      1508
    7. Oletko nähnyt hänet ilman...

      Vaatteita!?
      Ikävä
      38
      1453
    8. Sukupuolineutraalit liikennemerkit yksi persujen älynväläys

      Samassa rytäkässä kaikki syrjäseutujen bussipysäkkien liikennemerkitkin vaihdettiin, vaikkei bussia ole liikennöinyt enä
      Maailman menoa
      24
      1351
    9. Oon niin surullinen

      Ettei meistä tullut sitä mitä toivoin
      Ikävä
      24
      1138
    10. Mitä sitten odotat

      Jos seurailet vain tekemisiäni
      Ikävä
      18
      1073
    Aihe