mikä vaivaa miehiä!?

Olen muidenkin tyttökavereiden kanssa pohtinut mikä on miesten ongelmana. kun tavataan, jutellaan, on oikeesti hauskaa ja mies kehuu maasta taivaisiin ja on uskomattoman ihana olematta silti mikään pleijerikään.. sitten nähdään sen parikertaa jolloin taas samat kauniit tarinat miehellä.

Sitten ei yhtäkkiä enään kuulu mitään ja ollaankin niin kauhusta kankeina kun nainen ottaa yhteyttä ja näyttää vähän kiinnostusta.. Tuleeko jotenkin yllätyksenä että nainen on kiinnostunut jos mies noin käyttäytyy.

Enkä näe yhteyden ottoa mitenkään päällekäyvänä jos on selvästi molemmat nauttinut ajasta toistensa kanssa niin mikä v***un ongelma on ottaa yhteyttä ja kattoo mitä tapahtuu eikä ain ajatella et nainenkin on heti menossa naimisiin...
8292
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

No enpä tiijä vaikka mies olenkin. Ehkä ne onkin just niitä plejereitä, vaikket sitä tajua. Kun huomaavat ettet ole helppo pano, niin kyllästyvät.

Äänestä

huh huh

Äänestä

Ehkä sä nyt kuvittelet liikoja, ei miehet toistuvasti vedä tollasia johtopäätöksiä ellet sä ihan oikeasti ole epätoivoinen. Miehet ei vaan tiedä että mihin tosta pitäis edetä ja miten. Jos mies alkaa kunnolla kiinnostua naisesta, niin se alkaa yleensä pelätä tekevänsä jonkun virheen, joka ajaa naisen pois.

Äänestä
  • Niin..no siinäpähän junnailee sitten :D... Vaikee uskoo et ois jotain tollasia tuskailuja sen tyyppisillä miehillä.. No itekkin "pelkää" et on jo antanut väärän kuvan siitä miten itekkään haluu edetä, sitä ehk kyl vähän takaa ajoinkin et kun ei osaa sanoo jos mies onkin saanut vähän sellasen kuvan et ois epätoivonen muka...en tiiä, tuntuu et se raja on melko pieni.. Hmm.. En tiedä millälailla toi epätoivosuuskin ilmenee siis suoraan sanoen erittäin epätoivoisesti haluaisin kyseisen ihmisen vielä tavata, mutta niin epätoivoinen en ole että alkaisin sen perään huutelemaan tai itkemään..omapahan on ongelmansa, tosin ystävienikin mukaan näitä ongelmia on esiintynyt useammalla mies sukupuolen edustajalla, siksi noin kiinnostaa asia..Nimittäin ystävättäreni ovat ainakin erittäin viehättäviä

    Äänestä

  • : kirjoitti:

    Niin..no siinäpähän junnailee sitten :D... Vaikee uskoo et ois jotain tollasia tuskailuja sen tyyppisillä miehillä.. No itekkin "pelkää" et on jo antanut väärän kuvan siitä miten itekkään haluu edetä, sitä ehk kyl vähän takaa ajoinkin et kun ei osaa sanoo jos mies onkin saanut vähän sellasen kuvan et ois epätoivonen muka...en tiiä, tuntuu et se raja on melko pieni.. Hmm.. En tiedä millälailla toi epätoivosuuskin ilmenee siis suoraan sanoen erittäin epätoivoisesti haluaisin kyseisen ihmisen vielä tavata, mutta niin epätoivoinen en ole että alkaisin sen perään huutelemaan tai itkemään..omapahan on ongelmansa, tosin ystävienikin mukaan näitä ongelmia on esiintynyt useammalla mies sukupuolen edustajalla, siksi noin kiinnostaa asia..Nimittäin ystävättäreni ovat ainakin erittäin viehättäviä

    Vaikee uskoa että ois sen tyyppisillä miehillää tuskailuja? Siis millasilla miehillä? Jos ne on kauheen suosittuja ja itsevarmoja naisten kanssa, niin hyvin hyvin todennäköisesti ne on playereita, vaikkei siltä vaikuttais. Mutta jos nää ei sellasia ollu (tai ehkä et vaan tunnista naistenkaatajaa?) ja sä olet niiden silmissä viehättävä niin ulkoisesti kuin sisäisestikin, niin voin sanoa että aivan varmasti ne vähän tuskailee.

    Äänestä

Joo, ne huomaa että sulta ei saa pimppiä helposti joten kiinnostus lopahtaa. Ei miehet halua mitään parisuhdetta ja sitoutumista.

Äänestä

Mieheen ei ilmeisesti kannata ottaa mitään yhteyttä, koska hyvin mitätönkin aktiivisuus naisen puolelta on miehen mielestä katastrofin alkua. Niinpä pitäisi antaa miehen hoitaa kaiken. Tosin todennäköisesti tuonkaltaisessa tapauksessa mies tahtoo, että menetellään vain ja ainoastaan hänen ehdoillaan, joten se järkyttää jos nainen osoittaa omaa tahtoa. Eli mies ei ole oikeasti kiinnostunut vaan tahtoo pelkkää helppoa hupia joka tajuaa pysyä asoissa miehen tekemättä mitään sen asian eteen. Yhteydenotot naisen puolelta ovat turhia miehelle, naisen pitäisi olla sivussa hänen elämästään niin kauan, kunnes mies jälleen tahtoo saada häneltä jotakin. Ei hänellä ole mielenkiintoa olla yhteyksissä "vaativaan" naiseen, hän haluaa naisen, jonka eteen ei tarvitse tehdä mitään. Olisihan se liian helppoa ehdottaa suoraan väljää kasuaalia suhdetta. Kiertäkää kaukaa.

Äänestä
  • Juu. Näin teemme ;D ..no ken leikkiin ryhtyy se leikin kestäköön..

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


huoh... kirjoitti:

Olen muidenkin tyttökavereiden kanssa pohtinut mikä on miesten ongelmana. kun tavataan, jutellaan, on oikeesti hauskaa ja mies kehuu maasta taivaisiin ja on uskomattoman ihana olematta silti mikään pleijerikään.. sitten nähdään sen parikertaa jolloin taas samat kauniit tarinat miehellä.

Sitten ei yhtäkkiä enään kuulu mitään ja ollaankin niin kauhusta kankeina kun nainen ottaa yhteyttä ja näyttää vähän kiinnostusta.. Tuleeko jotenkin yllätyksenä että nainen on kiinnostunut jos mies noin käyttäytyy.

Enkä näe yhteyden ottoa mitenkään päällekäyvänä jos on selvästi molemmat nauttinut ajasta toistensa kanssa niin mikä v***un ongelma on ottaa yhteyttä ja kattoo mitä tapahtuu eikä ain ajatella et nainenkin on heti menossa naimisiin...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu