apua elottomalle+ kuivalle kasvojen iholle?

greenout

mitähän kanstis 40 naisen alkaa käyttää kasvoilleen kun iho huutaa kosteutta ja rasvaa, silmänaluset on täynnä juovia ja tummat?

2

287

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • .N42.

      Mun ihoni tykkää Garnierin rasvoista. Löytyy tavan marketeista, sekä päivä- että yövoide. Punaiset purkit - älä sekoita L'orealin tuotteisiin, niiden purkit saman näköiset mutta sisus eri eikä sopinut ainakaan mun iholleni.
      Eikä kannata löträtä, iho tottuu pikkuhiljaa uuteen voiteeseen. Liika rasva tukkii vaan huokoset, jolloin alkaa tulla näppyjä.

      Silmänympärysvoiteitakin on joka lähtöön. Itse käytän apteekista saatavaa Vichyä (kallis), sillä useissa markettien tuotteissa on metallihippusia ties miksi ja ne saattavat ärsyttää ihoa.

      Suomalaisen kandee napata teelusikallinen kalanmaksaöljyä kerran päivässä vuoden ympäri, sillä D-vitamiini on hyväksi iholle. Päälle hörppy appelsiinimehua, niin ei maistu pahalle :)
      Joo, ja säännöllinen ulkoilu on tärkeää ihonkin hapensaannille!

    • glitterikoukku

      Käynti hyvällä kosmetologilla kasvohoidossa. Hän on ammattilainen, joka osaa kertoa ihollesi parhaiten sopivat tuotteet. Olen jo monta vuotta keskittänyt kaikki palveluni Heavenlynailsiin. Kasvojeni ihoa hoidan säännöllisten kosmetologikäyntien lisäksi säännöllisesti myös kotona, minulle sopivin tuottein.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ampuminen kylpylässä

      Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa
      Naantali
      46
      1125
    2. Moottoripyöräonnettomuus

      Mopomiitissä tapahtunut onnettomuus ja uutisointi. Ajoradan ylityksen vaarallisuudesta ei mitään uutisointia. Ei myöskää
      Alajärvi
      83
      897
    3. haluatko lopettaa

      ihan lopullisesti
      Ikävä
      164
      887
    4. Jos oikeasti haluat mies

      Tiedät mitä on tehtävä. Luotan, että etenet jos haluat. En voi tehdä enää mitään kun ei ole numeroasi.
      Ikävä
      105
      834
    5. Uusi ruokapaikka

      Tuleeko Haapavedelle uusi lounaspaikka ,haetaan kokkia? Uusi firma kyseessä
      Haapavesi
      29
      785
    6. Kerro minulle totuus

      Minä haluan kuulla sen nyt. Kenen kanssa sinä olet nykyisin, ja miksi jätit minut? 🐒
      Ikävä
      197
      710
    7. Miten sinä voit?

      Kysytkö kukaan sitä sinulta? Olen huomannut, että jos kohtaa empaattisen ihmisen ja hän kysyy noin, saattaa padot murtua
      Ikävä
      93
      697
    8. Hautakivien massapoisto aloitettu Härkökankaan vanhalla hautausmaalla kaikessa hiljaisuudessa!

      Suomussalmen seurakunnan kirkkoneuvosto on tehnyt historiansa surullisimman päätöksen hautojen haltuunotosta ja raivauks
      Suomussalmi
      41
      667
    9. voi luoja kun uskaltaisin

      laittaa viestiä sinulle...
      Ikävä
      22
      622
    10. Miten yrität

      Vielä saada kaivattusi?
      Ikävä
      61
      592
    11. Hei, voitko kuunnella

      Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu
      Ikävä
      121
      588
    12. VILLISIKALAUMA TULOSSA IISALMEEN

      Yle: Poliisi varoittaa Iisalmen keskustaa lähestyvästä villisika­laumasta Poliisi on pyytänyt Pohjois-Savossa Iisalmessa
      Iisalmi
      42
      576
    13. Kemijärvellä vesionnettomuus

      Pitkänsillan ja taiteilijanniemen välillä nähty henkilön painuvan veden alle. Mitä on tapahtunut? Onko vesihiisi taas as
      Kemijärvi
      11
      564
    14. Useita poliisiautoja kunnantalolla

      Maijojen kyydissä tuttuja naamoja ja nyt kannetaan arkistolaatikoita autoihin. Nyt se on alkanut. Pidätykset.
      Ähtäri
      12
      535
    15. On todella ikävää

      Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit
      Ikävä
      78
      510
    16. 39
      485
    17. Jos näkisimme vielä joskus

      ... mihin veisit miut treffeille? 😊
      Ikävä
      76
      481
    18. Muutto auto hakee sut tänään!

      Tein sulle oman huoneen! mieheltä naiselle
      Ikävä
      57
      475
    19. sinulle....

      Olen ymmärtänyt, ettei minua haluta enää takaisin. Mitään pahaa en koskaan halunnut sinulle. Ikävä että kuvittelit niin.
      Ikävä
      75
      467
    20. Ottanet yhteyttä

      Facebookissa,jos on jotain asiaa.Miehelle! T.M-nainen.
      Ikävä
      55
      467
    Aihe