Internetliittymät?

Mikä on paras internetliittymä kemin keskustan alueella?hinta/laatu suhde?Kuka on tarjoaja?
2685
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

NO eipä sinne taida saada kuin ton Soneran liittymän, josta nopein tällä hetkellä on 2mb/512. Hinta tolle on 68 euroo. 1mb/512 hinta on 58 euroo. Valitettavasti Soneran liittymissä toi upload kaista on vaan puoli megaa eli 512. Tämä haittaa etenkin peli servujen pitämistä. Mikäli tälle tarvetta ei ole niin kyllä noi ihan surffailuun riittää. Aikoinan Oulun Puhelimelta sai 8mb/1Mb liittymiä Kemiin, jonka hinta taitaa olla vain 64 ekee, mutta tällä hetkellä he toimittavat vain yritysliittymiä yrityksille.
No kyllä sitä Sonerallakin pääsee vaikk vähän mopo onkin.

Äänestä

Elisa 1M/512 49 €/kk. Ainakin Mäkitorppa myy.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


junde kirjoitti:

Mikä on paras internetliittymä kemin keskustan alueella?hinta/laatu suhde?Kuka on tarjoaja?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu