Aivan nykynuoret kuuntelee biisejä jotka kuulostaa kaikki samalta ja surkealta? 80-90 luvun pop viel menee mutta Miksi vanhoja hyviä rock/hevi bändejä ei enää kuunnella vaan siksi koska se on "liian vanhaa" ja noloa Mutta nythän on muodissa se et kuunnellaan "vanhoja" bändejä ja artisteja...Ite oon pian 14ja kuuntelen pääosin vanhaa rokkia ja heviä van halen,acdc,gnr,Metallica,iron maiden...en haluu dissata ketään tää o vaa mun mielipide.:)
miks nuoret ei kuuntele enää kunnon musaa!
8
334
Vastaukset
- <<<
ITTE 28. JA DIGGAILEE HIRVEESTI 60-70 L ROCKKIA JA FUUSIOJAZZIA. BLUESSIA ALA BUDDY GUY
- kuibhs
http://www.adressit.com/green_day_suomeen_20122013 ALLEKIRJOITTAKAA TÄMÄ, KIITOS
- Slash \,,/
80-luvun Rock ja Heavy on parast musaa IKINÄ!!!!!! \,,/
- Sfddfgdgdf
Vittu mikä kehitysvammainen AP.
Aika nuoria ovat vielä nuo listaamasi bändit (Metallica, GNR yms.) kun rockin juuret ovat 1940-luvulla asti. Metallin juuret 1960-luvulla. - isäs
Kyllä nuo "vanhat kunnon rock-bändit" kuulostaa samanlaisilta yhtä lailla. Nykyäänkin tehdään hyvää musaa, mutta et sitä osaa etsiä. Ja totta, lähes kaikki nykynuoret kuuntelee sitä paskaa mitä radiosta tuputetaan, mutta niinhän se on aina ollut.
- Retkuilija
Joo, todella samanlaisilta kuullostavat Jethro Tull, Cream, ELO, King Crimson, Deep Purple, Procol Harum, CCR, Doors, Jimi Hendrix. Helposti sekoittuvat toisiinsa...
Ite oon aina kuunnellut enemmän vanhempaa musiikkia. Teininä luukutin klassista ja myöhemmin on kuvioihin tullut muunkinlaista musiikkia.Nykyään kuuntelen eniten rockia ja heavya (välillä myös jotain muutakin).Klassista kuuntelen nykyään aika vähän. Populaarimusiikista menee ihan kaikenlaiset genret ja erityisesti aikaväliltä 1920-luku-1990-luvun alku. Rockista ja heavysta 1960-80 -lukujen bändit ja artistit iskevät eniten.
- Anonyymi
Itselle maistuu oikeastaan vain klassinen mutta nyt olen kuunnellut paljon italian euroviisukappaletta joka sijoittui 5. euroviisuissa v. 1984 ja saa tipan linssiin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.733554Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91961Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes2241309- 1341166
- 1001053
- 1061005
Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...
Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil68991- 60964
Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!
No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik6955- 35866