Miten selvitä ilman naista

Oloni on sellainen että vituttaa koko ajan kun joutuu olemaan yksin. Päivät ovat pitkiä ja yöllä ei saa kunnolla nukuttua.

Nyt erosta 2kk menny ja tuntuu etten pärjää jos en saa hellyyttä ja rakkautta. Koko ajan miettii vaan että miten ihmeessä löydän jonkun joka oikeasti rakastaa kun edellinen ei oikeasti rakastanutkaan vaan olin pelkkä ajan viete.
13400
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Tuskin selviätkään.

Äänestä

Tervetuloa vaan meidän sinkkujen kerhoon. Me monet olemme olleet jo monia kuukausia, vuosia ja jotkut jopa koko elämänsä ilman hellyyttä ja rakkautta. Revi siitä.

Äänestä

Menkää joskus itseenne.

Minua ei ole koko elämäni aikana jätetty. Jos olisi, olisin kohauttanut olkapäitäni: no, uusi mahdollisuus.
Itse olen jättänyt joitakin miehiä, koska en vain osannut kuvitella heitä rinnalleni vielä vuosienkin päästä.

Se että moni raivostuu jätöstä (keskenkasvuiset) niin on vain merkki siitä, että he kuvittelevat kai että ovat maailmannapa, ja kaikki tulee heidän luoksensa..

Ei rakkautta saa kuin rakastamalla. Tuskin edes rakastit, vaan nainen näki varmasti että haluat vain seurustella hänen kanssaan siksi, että kaipaat äidin tissiä ja lämpöä. Mies, jolle kelpaisi kuka vain..

Äänestä
  • "Menkää joskus itseenne."

    Ei se meiltä miehiltä onnistu yhtä helposti, jollei satu olemaan takaportin rassaajia.

    Äänestä

  • Helppo sun siinä naisena on päätäs aukoa meille miehille. Varmaan olet niin "täydellinen" ihminen ettei sua kukaan koskaan jättäiskään. No niin varmaan joo. HAHAHAHAHAHAHAHAHAH. :D

    Haistakaa paska vaan suurin osa jotka tänne sinkut palstalle kirjoittelee ja nussikaa itteenne! Ei koske tietenkään minua itseäni koska minussahan ei vikaa ole. Jos joku tulee vittuilemaan mulle että sinähän se siinä joudut itseäsi nussimaan niin tappakaa ittenne!

    Äänestä

Joo haistakaa kaikki vittu

aatana kun tulihin aloitettua tämä keskustelu kun ei ikinä saa kunnollisia vastauksia.

helevetin suomi 24 aktiivi käyttäjät !

nu ssi kaa pu luja !

Äänestä
  • Hehee. Sinähän niitä puluja nyt joudut nussimaan, kun on niin kovaa elämää. Kokonaista 2kk olet joutunut nussimaan pelkkiä puluja.

    Äänestä

  • Monella on varmaan vähän vaikea voivotella tilannettasi. Tuntuu niin absurdilta itkeä 2kk sinkkuutta kuin maailmanloppua, jos toiset ovat olleet koko elämänsä ilman naista.

    Kaikki on suhteellista. Todellisuudessa 2kk sinkkuus on ihan hemmetin lyhyt aika. Kiitäppä vaan onneasi, ettet ole yhtä kurjassa tilanteessa kuin moni palstan miehistä. Koko elämän pituinen naisettomuus on astetta karumpi juttu.

    Äänestä

  • Kyynel puolestas :'( kirjoitti:

    Monella on varmaan vähän vaikea voivotella tilannettasi. Tuntuu niin absurdilta itkeä 2kk sinkkuutta kuin maailmanloppua, jos toiset ovat olleet koko elämänsä ilman naista.

    Kaikki on suhteellista. Todellisuudessa 2kk sinkkuus on ihan hemmetin lyhyt aika. Kiitäppä vaan onneasi, ettet ole yhtä kurjassa tilanteessa kuin moni palstan miehistä. Koko elämän pituinen naisettomuus on astetta karumpi juttu.

    Koska silloin ei ole kokenut menetystä. Ei sellaista voi todella kaivata mitä ei ikinä ole ollutkaan.

    Äänestä

Parisuhteen päättymisen jälkeen pitää vaan surra päättynyt suhde ja ottaa opikseen ja miettiä, että mitä tuli tehtyä väärin, koska toinen jätti. Erittäin harvoin vain toinen osapuoli on 100 %:sesti syyllinen eroon.

Kun olet jo kertaalleen seurustellut vakavasti, niin jotakin sinussa on, että ainakin jotkut naiset tykkää. Uusi kumppani tulee vastaan, jos on tullakseen.

Äänestä

No ny sää taas päästelet kaikkee höpö höpöä, ku ethän sää ole koskaan ollu naisen kans, niin mite sut sit on voitu jättää?
Sää käyt sun elämää unelmissas läpi.
Ensin sää olet sen naisen kans ja sit se nainen sut jättää ja sää olet niin surulline.

Äänestä
  • Samaa mieltä olen siitä että eihän tuollainen 2 kuukautta ole mitään kun itse on ollut vuosia ilman läheisyyttä ja rakkautta. Ihan turha valittaa jostain 2 kuukaudesta kun on sentään joskus kelvannut jollekkin. En toisaalta itse ole halunnut parisuhteeseen mut olis kiva edes joskus saada jotain läheisyyden tapaista.

    Äänestä

  • 10+12 kirjoitti:

    Samaa mieltä olen siitä että eihän tuollainen 2 kuukautta ole mitään kun itse on ollut vuosia ilman läheisyyttä ja rakkautta. Ihan turha valittaa jostain 2 kuukaudesta kun on sentään joskus kelvannut jollekkin. En toisaalta itse ole halunnut parisuhteeseen mut olis kiva edes joskus saada jotain läheisyyden tapaista.

    Taitaa peli olla jo menetetty mun kohdallani jos joskus haluaisinkin seurustella. Ellei naisille sitten kelpaa selitykseksi se että olis mulla ollut mahdollisuus seurustella mutta en ole halunnut.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


mies892140 kirjoitti:

Oloni on sellainen että vituttaa koko ajan kun joutuu olemaan yksin. Päivät ovat pitkiä ja yöllä ei saa kunnolla nukuttua.

Nyt erosta 2kk menny ja tuntuu etten pärjää jos en saa hellyyttä ja rakkautta. Koko ajan miettii vaan että miten ihmeessä löydän jonkun joka oikeasti rakastaa kun edellinen ei oikeasti rakastanutkaan vaan olin pelkkä ajan viete.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu