kotitaustasi?
Maksalaatikon vaikutus elämääsi, jos otetaan huomioon
11
206
Vastaukset
Se on niin hirveetä, etten voi sen eineksen nimeä edes kirjoittaa tähän.
En sitä moskaa syö. Pthyi!
minen oo syöny sitä ku koulusa joskus lamavuosina varmaan,
siinä oli rusinoita..
http://aijaa.com/1lRmQl
mur- fakiiri Intiasta
Olen mentoroinut itseni nauttimaan Saarioisten maksalaatikosta suurimpan herkkuna
Olen elänyt pelkällä maksalaatikolla n. kuukauden. Kotijoukot tai kukaan muukaan ei asiasta tiedä. Oli vaan perse niin vitun auki ettei muuhun ollut varaa ja minähän en ikinä mihinkään luukulle mee.
En mä sen makua moiti.Syön maksalaatikkoa. Ei vaikutusta.
Maksalaatikko pyörii pillussa toisin kuin puolukka, mutta lisää puolukan myyntiä.
- eineslootaa
Puolukka-aikoja odotellessa
Mutsi osti joskus einesmaksalaatikkoa ja sitä sitten systerin kanssa protestoitiin. Kerran sattui yksi mutsin tuttu olemaan kylässä ja äijä tokaisi, ettei älykkäät ihmiset syö maksalaatikkoa. Mutsi meni aivan änkäksi enkä muista, että sitä sen jälkeen olisi kotona tarjottu. ;-)
Ilman sitä yhtä nuoruudessa saatua rauttaisannosta sinäkin olisit joku aneminen puska. Äitisi oli älykäs ihminen.
3-5 kertaa vuodessa syön maksalaatikkoa. Hyvää vaihtelua.
Lämmitän kattilassa niin, ettei maksalaatikon pohja ota kattilan pohjaan. Ensin vesi kiehumispisteeseen ja sitten puolen tunnin haudutus ja ääntä kohti. Ihan syötävää
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1291333
- 100861
- 75683
- 50577
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa12493ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann40464Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m153441Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..30407- 25381
Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;174372