Laskuvarjo surffausta

Avuton

Näin pari päivää sitten kun laskuvarjolla menivät vedessä. Ensin piti hieraista silmiä muutamaan otteeseen mutta totta se oli. Se oli semmoinen laskuvarjon näköinen mutta jotenkin littana millä ajoivat. Mitenkähän tuota voisi opetella ja missä ? Vähän väärä alue mutta jos joku tietäisi tuosta

2

631

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jojo

      se on varmaankin leija.. näin ite telkusta samaa, paitsi snoukalla. joo, kiinnostuin itsekin siitä, mutta ne leijat maksaa ihan kunnolla siihen vielä lauta ja jotain.. en tiiä, jos ois ollut halvempaa niin oisin varmaan kokeillut.. en muista missä niitä myytiin, eti netistä jostain.

    • tietäjä

      Vaai... Oliko siis kyseessä canopy piloting äijä?
      ....Mikäli näit hyppääjän hyppäävän SYÖKSYMÄLLÄ veteen ja liukuvan veden pintaa piiitkän(swooppavan) matkan ja pysähtyvän maalle (tai sitten veteen)... Oli kyseessä laskuvarjohypyn uusin lajimuoto.Tuo kuvaus "littanasta varjosta" kuulostaa kyllä EHKÄ ihan nykysen laskuvarjomallin kuvaukselta. Mikäli on aikaisemmin nähnyt vain.nks.pallovarjoja.(pallovarjoja ei oikeastaan enää pahemmin suomessa näe kuin puolustusvoimilla ja varavarjoina)
      Tervetuloa kurssille lähimpään laskuvarjohyppykerhoon, mutta "varoituksen" sana.. Canopy Piloting vaatii vuosien kokemuksen ja satoja, jopa tuhansia hyppyjä, joten sitkeyttä tarvitaan. Laji on äärimmäisen vaarallinen, joten kokemusta tarvitaan.
      Taikka sitten näit vetovarjon. (jos varjoa hinattiin veneestä) Ko. lajia pääsee tesmaamaan Suomessakin suhteellisen hyvin.Ja kohtuu hinnoilla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eroa Orpo! Orpo eroa!

      Suomen kansa vaatii viimein ottamaan meidät huomioon, eikä vain ulkomaalaisia pääomasijoittajia. Koska täällä Suomessa
      Maailman menoa
      56
      2551
    2. Odottavan aika on pitkä, Lindtmanin hallitusta tule jo!

      Eilisen perusteella nykyinen hallitus epäonnistui kaikissa vaalilupauksissaan, joten olemme ansainneet uudet eduskuntava
      Maailman menoa
      63
      1692
    3. SDP esti Suomen luisumisen kohti 1984 Orwell -yhteiskuntaa

      Äärioikeistohallitus olisi halunnut Stasin tapaan mikrofonit jokaisen kansalaisen kotiin, mutta SDP esti tuon siirtymän
      Maailman menoa
      7
      1650
    4. Naiset ei halua kilttejä miehiä

      Näin se vaan on..jos olet ilman tatskoja, et rähjää, sinulla ei ole rikosrekisteriä, olet liian kiltti, et sano pahasti,
      Ikävä
      263
      1535
    5. Wille Rydman (ps) osoitti olevansa kommunisti

      Hän toistaa Neuvostoliiton virhettä. Haluaa pitää palveula yllä maksoi mitä maksoi, vaikkei ole maksavia asiakkaita. --
      Maailman menoa
      8
      1518
    6. Seiska: Helmi Loukasmäki paljastaa - Näin Danny ja Helmi tapasivat

      Helmi Loukasmäki, 25, ja Ilkka Danny Lipsanen, 83, ovat seurattuja julkkiksia. Mutta tiesitkö, miten he tapasivat? Lue
      Viihde ja kulttuuri
      25
      1208
    7. Ainoastaan 10 aloitusta ekasivulla yhdeltä henkilöltä

      Kovasti on vaivaa, ei oo muuta tekemistä tällä henkilöllä päivisin ja öisin... Taas märehtimistä ja samaa jankutusta.
      Joensuu
      24
      1061
    8. Kiinteistökauppoja

      Onko totta ettö haapaveden kaupunki on ostanut vanhan kesoilin kiinteistön? Kuulemma siihen muuttaa autokorjaamo vanhan
      Haapavesi
      41
      1012
    9. RAAMATULLINEN KASTE ON SAPATTI-LAUANTAI, EI SUNNUNTAI

      Aihe, josta ehkä on eniten kiistaa kristillisten seurakuntien piirissä, on kysymys oikeasta raamatullisesta pyhäpäivästä
      Kaste
      404
      1002
    10. Menettämisestä

      Ajatteletko, että olet menettänyt mahdollisuutesi häneen? Osaatko sanoa miksi niin tapahtui?
      Ikävä
      78
      964
    Aihe