Kuuluuko parisuhde kaikille?
Onko parisuhde ihmisoikeus?
Yksinkö aina vaan
12205
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
joillekkin ihmisille se passaa ku hanska kädes, ja sit taas joillekkin ei sovi yhtää
Kaikille naisille.
Keskenäänkö naiset on parisuhteessa vai onko naisia paljonkin vähemmän kuin miehiä?
Kuuluu. Eduskunnan pitää säätää laki että jos ei ole parisuhteessa kun täyttää 30 vuotta niin valtio parittaa nämä ylijäämät keskenään. Siihen puolisoon pitää sitten tyytyä.
Siitäpä vasta lystiä tulisikin, kun sinunkin luoksesi muuttaisi punakka ja pönäkkä justiina seksiä pihtaamalla ja kaulinta heiluttamalla elämän realiteetteja opettamaan. ;-)
Siitä sais hyvää reaiitytv:tä.
Parisuhde on makuasia, mutta jokaisella lisääntymiskykyisellä ihmisellä tulisi olla oikeus lisääntyä.
Nykyään lesbopareillakin on oikeus saada keinohedelmöitys, mutta tavallisella sinkkumiehellä ei ole oikeutta päästä edes kokeilemaan miltä tuntuisi lisääntyä naisen kanssa.
Mies voi tulla isäksi tietämättäänkin, mutta nainen ei. Siinä jälkeläisen tekemisessä on aikamoinen homma, jonka nainen hoitaa yksinään.
Sinulla on täysi oikeus tuottaa spermaa niin paljon kuin ikinä pystyt, mutta siihen ne sinun oikeutesi sitten loppuvatkin. Lopeta kitiseminen.
Ei kuulu
ATM:ltä on seksikin kielletty. Jos ATM ei ole aseksuaali tai selibaatikko, sitä on vaikeuksissa.
Ei ole, eikä kuulu. Mahdollisuus hankkia itselleen parisuhde on ihmisoikeus.
Ei voi kuulua kaikille, koska miehiä ja naisia ei ole yhtä paljoa juuri missään.