Alle 50v ja kelvoton?

Yli puolivuosisataa saman miehen kanssa, joka on pettänyt useaan kertaan, nyt ei kertomansa mukaan vuosiin... Kuka uskoo ja kuka ei. Seura on tehnyt kaltaisekseen - ilman omantunnon tuskia tapailen muita miehiä kun tilaisuus tulee. Tosiasia on, että kotona seksiä on korkeintaan kerran kahdessa kuukaudessa kun mies ei "jaksa" - pitäisikö siis alle viisikymppisenä jo haudata halut ja haaveet?
81409
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Ootko ollu jo sikiönä sen kanssa?

Äänestä
  • Mieshän sen noin laski - kun alusta on aloitettu 25v aikana 25 kertaa

    Äänestä

  • Naaras47 kirjoitti:

    Mieshän sen noin laski - kun alusta on aloitettu 25v aikana 25 kertaa

    lumppu

    Äänestä

  • lumppu kirjoitti:

    lumppu

    Mikäs se mies on joka pettää?

    Äänestä

jo sun äijällä ei oikein stondaa etsi kyvykkäämpi, pistä koppura vanhainkotiin

Äänestä

jos haet seksin vierailta, kun kerran miehesi on aloittanut itse vieraissakäymisen. Ja varsinkaan, jos ukko itse ei kykene seksiin, ei se ole häneltä pois.

Äänestä

Jätä se ukko ja ota joka ilta uusi mies.Vai eikö se sitten oliskaan niin kivaa? Huoraa niin paljon kuin lystää jos elämäsi onni tulee siitä.

Äänestä

Eikös tämä ole sitä suhteessa tarvittavaa ymmärrystä..?

Miehesi petti ehkä sen takia, että kotona on pihtari.. Tai ainakin toinen nainen sen niin kuuli.

Ja nyt sinä käytät samaa oikeutta. Onko se sen enempää väärin tai anteeksiantamatonta?!

Jos joskus on lähtenyt pettämään ja ikään kuin tottunut siihen, tuskin se koskaan loppuu. Ihminen ääneen vakuuttaa oppineensa virheistä, mutta voiko olla näin, jos "virhe" on ollut sitä, mitä on vain halunnut tehdä..?

Elä ja ole onnellinen =)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Naaras47 kirjoitti:

Yli puolivuosisataa saman miehen kanssa, joka on pettänyt useaan kertaan, nyt ei kertomansa mukaan vuosiin... Kuka uskoo ja kuka ei. Seura on tehnyt kaltaisekseen - ilman omantunnon tuskia tapailen muita miehiä kun tilaisuus tulee. Tosiasia on, että kotona seksiä on korkeintaan kerran kahdessa kuukaudessa kun mies ei "jaksa" - pitäisikö siis alle viisikymppisenä jo haudata halut ja haaveet?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu