Kiinnostunut sokeroinnista

Kiinnostaa kovasti

Eli te naiset jotka käytte sokeroinnissa niin voisitteko selittää toimenpiteen alusta loppuun ja lopuksi vielä hinnan? Olen niin täynnä tätä häpykarvojen sheivaamista että vahvasti harkitsen sokerointia, mutta ensin haluaisin kuulla muilta naisilta yleis tietoa ja kokemuksia. Ja kuinka usein pitää käydä?

4

333

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Xypr

      Eli kun meet, jos haluut kaikki pois, eka sua pyydetään käymään pesulla. Sit tuut takas ja makaat tuolilla, koukistat vuorotellen jalat sivulle kun aluetta sokeroidaan. Eli sillä ammattilaisella ( mikähän on virallinen nimitys heille) on sellanen klöntti ilmeisesti jtn sokerimassaa jota se levittää vahan tyylisesti pienille alueille ja sit repäisee. Auts. Sattuu tosi paljon varsinkin ihan ne sisemmät alueet kun otetaan mut ei se kauheen kauaa kestä. Sit sua pyydetään kääntymään ja pepun karvat sokeroidaan myös. Sit voit taas käydä pesulla ja levittää rauhoittavaa geeliä.
      Sit jos haluut sokeroida vaan bikinirajat tai esim vähän enemmän mut et kokonaan, sun ei tartte käydä pesulla ja laitat jalkaan sellaiset paperiset pikkarit. Hinta kaikki pois on eka kerta 80e ja jatkokäynnit 60e. Jos haluaa vähän runsaammin kun pelkkä bikinilinja on 37e ja bikinilinja muistaakseni joku 20-30e.. Noi hinnat siis siellä missä ite oon käyny. Joku 4-6 viikon välein kantsii käydä. Riippuu miten nopeesti karvat kasvaa takas. Mut ai että on sileet paikat toimenpiteen jälkeen. :)

      • kiinnostunut (aloittaja)

        kiitos paljon vastauksestasi! :-) siitä oli minulle paljon apua! Lisää omia kokemuksia voi laittaa tietenkkn! ja muiden sokeroinnissa kävijöiden hintoja olisi kiva tietää.


      • marita6
        kiinnostunut (aloittaja) kirjoitti:

        kiitos paljon vastauksestasi! :-) siitä oli minulle paljon apua! Lisää omia kokemuksia voi laittaa tietenkkn! ja muiden sokeroinnissa kävijöiden hintoja olisi kiva tietää.

        ....käyppä eka kerta Tallinnassa, homma hoituu ripeästi, eikä mitään paperipöksyjä tarvita, ei tartte hävetä mitään. Joka paikassa miltei tekevät ja virosssa ei yleensäkään kenelläkään kuulemma enää ole karvoja alapäässä. Todella rentoa hommaa...mutta täällä suomen puolella, on joutunut oikein ettimään kauneushoitolaa, joka on ottanut tämän palvelun listoilleen. Ja suosittelen, kyllä on kivan siloinen iho, käy kerran ja olet koukussa :)


    • auttakaa1

      MIssä Tallinnassa tehdään sokerointia???? LÖysin vain kuuma vahaustekniikalla enkä yhtään sokerointia ja ensi viikolla olen menossa sinne

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään

      Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää
      Maailman menoa
      139
      3870
    2. Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa

      Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri
      Maailman menoa
      344
      2997
    3. Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla

      Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt
      Tv-sarjat
      10
      1906
    4. Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."

      Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa
      Suomalaiset julkkikset
      9
      1635
    5. Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?

      Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja
      Tv-sarjat
      4
      1099
    6. Mun kaikkialta häviäminen

      Ei liity sinuun. Muista se. ❤️ Mua kiusataan enkä mä enää jaksa.
      Ikävä
      71
      944
    7. Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan

      Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar
      Kaste
      38
      874
    8. Onko teillä

      minkä tyyppisiä seksifantasioita kaivattunne kanssa?
      Ikävä
      44
      784
    9. Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan

      Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat
      Kuhmo
      23
      771
    10. Inhottaa ajatus siitä

      Miten monia olet pannut.
      Ikävä
      65
      761
    Aihe