Eli te naiset jotka käytte sokeroinnissa niin voisitteko selittää toimenpiteen alusta loppuun ja lopuksi vielä hinnan? Olen niin täynnä tätä häpykarvojen sheivaamista että vahvasti harkitsen sokerointia, mutta ensin haluaisin kuulla muilta naisilta yleis tietoa ja kokemuksia. Ja kuinka usein pitää käydä?
Kiinnostunut sokeroinnista
4
337
Vastaukset
- Xypr
Eli kun meet, jos haluut kaikki pois, eka sua pyydetään käymään pesulla. Sit tuut takas ja makaat tuolilla, koukistat vuorotellen jalat sivulle kun aluetta sokeroidaan. Eli sillä ammattilaisella ( mikähän on virallinen nimitys heille) on sellanen klöntti ilmeisesti jtn sokerimassaa jota se levittää vahan tyylisesti pienille alueille ja sit repäisee. Auts. Sattuu tosi paljon varsinkin ihan ne sisemmät alueet kun otetaan mut ei se kauheen kauaa kestä. Sit sua pyydetään kääntymään ja pepun karvat sokeroidaan myös. Sit voit taas käydä pesulla ja levittää rauhoittavaa geeliä.
Sit jos haluut sokeroida vaan bikinirajat tai esim vähän enemmän mut et kokonaan, sun ei tartte käydä pesulla ja laitat jalkaan sellaiset paperiset pikkarit. Hinta kaikki pois on eka kerta 80e ja jatkokäynnit 60e. Jos haluaa vähän runsaammin kun pelkkä bikinilinja on 37e ja bikinilinja muistaakseni joku 20-30e.. Noi hinnat siis siellä missä ite oon käyny. Joku 4-6 viikon välein kantsii käydä. Riippuu miten nopeesti karvat kasvaa takas. Mut ai että on sileet paikat toimenpiteen jälkeen. :)- kiinnostunut (aloittaja)
kiitos paljon vastauksestasi! :-) siitä oli minulle paljon apua! Lisää omia kokemuksia voi laittaa tietenkkn! ja muiden sokeroinnissa kävijöiden hintoja olisi kiva tietää.
- marita6
kiinnostunut (aloittaja) kirjoitti:
kiitos paljon vastauksestasi! :-) siitä oli minulle paljon apua! Lisää omia kokemuksia voi laittaa tietenkkn! ja muiden sokeroinnissa kävijöiden hintoja olisi kiva tietää.
....käyppä eka kerta Tallinnassa, homma hoituu ripeästi, eikä mitään paperipöksyjä tarvita, ei tartte hävetä mitään. Joka paikassa miltei tekevät ja virosssa ei yleensäkään kenelläkään kuulemma enää ole karvoja alapäässä. Todella rentoa hommaa...mutta täällä suomen puolella, on joutunut oikein ettimään kauneushoitolaa, joka on ottanut tämän palvelun listoilleen. Ja suosittelen, kyllä on kivan siloinen iho, käy kerran ja olet koukussa :)
- auttakaa1
MIssä Tallinnassa tehdään sokerointia???? LÖysin vain kuuma vahaustekniikalla enkä yhtään sokerointia ja ensi viikolla olen menossa sinne
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1942725Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1512444Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061142- 1011028
- 64931
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait244837Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20830Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka290801Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies91796Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22728