Kuka myy permanenttirullia ?

Maksan hyvin 7mm-8mm / 80mm rullista. Aina on onnistunut hyvin kotivaahtopermis.
91444
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Anttila, Tarjoustalo, Stockmann... muunmuassa

Äänestä
  • Moi ja kiitos. Olemme Tampereella kelanneet mielestämme kaikki mahdolliset putiikit ilman tulosta, mutta täytyy noita vielä tarkistaa. Liekö Tarjoustaloa täälläpäin..
    Esim. Vapaa -Valinnassa niitä oli ennen, mutta poistettu hyllystä jo pitkän aikaa. Isoa rullaa kyllä löytyy, mutta 8mm ja alle ei.

    Äänestä

  • tarvikelistaa alaspäin selaamalla tulee siis myös permisrullia, ja edelliseen sen verran korjausta, että on nimetty rosa/keltainen. Rosa/valkoinen on jo pienempi. Rullien hinta on kuitenkin sen verran edullinen, että voi hyvin tilata pari pakettia molempia, samalla tomitusmaksulla.

    Äänestä

  • kaupat3 kirjoitti:

    tarvikelistaa alaspäin selaamalla tulee siis myös permisrullia, ja edelliseen sen verran korjausta, että on nimetty rosa/keltainen. Rosa/valkoinen on jo pienempi. Rullien hinta on kuitenkin sen verran edullinen, että voi hyvin tilata pari pakettia molempia, samalla tomitusmaksulla.

    ja jatkan vielä, sivustolla on nimetty rullat vain pitkä/lyhyt. Se hakemasi rulla on siis pitkä.
    Koska millejä ei ole merkitty, laitan tähän suuruusjärjestyksessä paksuimmasta ohuimpaan:
    Sininen/harmaa (lähentelee jo 2cm?) Punainen/sininen (ehkä yli sentin) keltainen/punainen (n. sentin, jopa alle?) rosa/keltainen (selvästi alle sentin) valkoinen/rosa (ehkä 5mm)
    Mitta-arviot on nyt vedetty ihan ulkomuistista, mutta kokojärjestys on tämä.

    Äänestä

mistä saisi niita "damacotseja" vai mita ne on...

joku virtuaalilelu syötetään kun kone piippaa pestään leikitään. jannetaan lääkettä,
pippaukset kertoot että hoitaa pitäisi.....

vai onko se nyt historiaa...

Äänestä
  • Asiaa!

    Äänestä

  • Myyn permanenttirullia, joka kokoa, edullisesti, tarpeettomana. Terveisin entinen parturikampaaja. Soita 0452332024

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tyytyväinen vaimo kirjoitti:

Maksan hyvin 7mm-8mm / 80mm rullista. Aina on onnistunut hyvin kotivaahtopermis.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu