valkoisten ATMien käy?
YTM:n musta jorma jyräsi Amerikassa
Miten meidän
34146
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 34
Vanhimmat
Lässsyti lässyti,vainoharhainen suomi24 luuseriakka.
Täytyy sanoa että olen erittäin pettynyt Yhdysvaltain kansaan, joka äänesti Obaman voittoon toistamiseen.
Pitää vain toivoa että samaa trendiä ei tule Suomeen. Olisi se kohtuu nöyryyttävää että maahanmuuttajataustaiset miehet saavat ensimmäiseksi enemmän tukia kuin suomalaismiehet, sitten ne korkkaavat puhtaat teinitytöt ja lopuksi yksi niistä pääsisi vielä valtiomme presidentiksi. No,tällainen skenaario tuskin tulee tapahtumaan, toivokaamme ainakin näin.
Sillä periaatteella mennään, että Heil Hitler ja Heil Breivik! Ja sen myötä minulla on terveys ja kunnia tallella!
ja poikuus
Ennemmin musta tai vaikka sininenkin mies kuin joku pirun mormoni-hihhuli.
Obamaa äänestää väehmmistöt ja naiset ja niitä on enemmän. Demokratia ei toimi, ei ole ikinä toiminut.
Joo, on se kun väärin kun vähemmistö ei saa tahtoaan läpi. Ihan yhtä huutava vääryys kuin se ettei Perussuomalaiset nousseet valtapuolueeksi siitä huolimatta, että melkein 90 % Suomen kansalaisista äänestivät muita. Törkeää!
Väehmmistöt ovat tyhmiä populisteja ja ne ajavat maan perikatoon niin kuin USA on tapahtumassa.
Suomalaisilla on sentään jotain järkeä päässä.
Putin on tehnyt hyvää työtä Venäjällä.
90 % Suomen kansalaisista äänestivät muita kuin persuja. Suomalaisilla on sentään jotain järkeä päässä.
Kerrankin asiaa.
Kyllä, suomalaisilta oli terveen järjen osoitus, että melkein 90 % ei äänestänyt vähä-älyisten puoluetta eli persuja.
"Onko mielestäsi duunarin päälle sylkeminen on hienoa?" on niin idioottimainen ja vainoharhainen kysymys, että juuri persujen kannattajalta sellaista voi odottaa. Mielikuvituksen ja tosiasioiden sekottaminen on persujen vahvin laji.
Monipuoluejärjestelmässä ei ole pakko tehdä valintoja kahden huonoimman vaihtoehdon välillä.
"Mielikuvituksen ja tosiasioiden sekottaminen on persujen vahvin laji."
on niin idioottimainen ja vainoharhainen toteamus, että juuri sekoomustollojen kannattajalta sellaista voi odottaa. Mielikuvituksen ja tosiasioiden sekottaminen on sekoomuksen vahvin laji.
T: Mielikuvamainonnan uhri?
"Obamaa äänestää väehmmistöt ja naiset ja niitä on enemmän"
-Eihän ne sit ole enää vähemmistö jos heitä on enemmän! ;)
Väehmmistöt koostuvat monista vähemmistöryhmittymistä, jotka yhteenlaskettuna naiset ovat nykyään USA:ssa jo määrällisesti enemmistönä. Tietenkin plus naiset, jotka kapinoivat patriarkaalista valkoista miestä vastaan ja lyövät hynttyyt yhteen näiden "mamujen" kanssa.
Jenkeissä KAIKKI ovat mamuja paitsi alkuperäisväestöön kuuluvat ns intiaanit. Kannattaa joskus edes avata niitä historian kirjoja..
Älä nyt turhaan yritä opettaa persulle matematikkaa tai historiaa. Niiden mielestä ne ovat itse aina enemmistöä ja edustavat "kansan todellista mielipidettä", vaikka saisivat äänistä 19 prosenttia.
Johan tuo Obama on ollut USA:ssa vallassa yhden kauden eli nelisen vuotta. Eipä se ole Suomeen vaikuttanut. Presidentiksi pitäisi valita osaamisensa perusteella eikä sen perusteella, minkä värinen hän on, mitä sukupuolta tai mikä on hänen seksuaalinen suuntautumisensa. Politiikkaa ei pitäisi tehdä makuuhuoneessa, vaan neuvotteluhuoneissa.
Heh, Persuissa ei ole mitään pelättävää Aatun Nuorisosiiven eli kokoomusnuorten viimeaikaisiin aatoksiin nähden. Nuorisosiipi tarvitsisi jo täksi Jouluksi oman symbolin ja minä ehdotan että pieni jugend-tikari olisi aika kaivaa bunkkerista, anteeksi, kaupasta taas esille.
J. Käteinen ja Verkkosukka-Juttahan ovat raivanneet tien auki Suomen alasajoon paitsi kantakirjan omaaville kultasuille.
Minusta Obama on hyvä presidentti. Kuinka giga-ytm on esim. Bill Clinton Monica-hurjasteluileen :D
Yllättävän vähän mediassa on kokoomusjugendin Rydmanin ja Schubakkan "rasistisista" mielipiteistä kohistu. Vasta kun Schubakka ehdotti tukien poistoa ns. heikommalta ainekselta, alkoi sosialisti-Suomessa tapahtua.
Eihän sillä toki ole merkitystä niin kauan kuin Käteinen ohjaa kokoomuslaivaa, sillä Käteinen mm. haluaa Suomeen 1,8 miljoonaa maahanmuttajaa, mikä Suomen vetovoimaisuus yritteliäiden ihmisten silmissä huomioiden tarkoittaa käytännössä 1,8 miljoonaa somalia ja irakilaista.
Jos kaikki laittomat meksikaanit, keksityt ihmiset, koirat, kuolleet ja tuplaäänestäjät laskettaisiin pois, olisi Romney voinut ehkä voittaa. Vaalivilppi oli massiivista 2008 vaaleissa.
Ainoastaan valkoihoisilla kuuluisi olla äänioikeus Yhdysvalloissa koska perustajat loivat maan vain valkoisille ja ainoastaan valkoiset pitävät maata pystyssä. Muut vain kuluttavat resursseja.
Ei taida toi teikäläisen historian tuntemus olla ihan sieltä korkeimmasta päästä. XD
Äläs nyt. Eihän orjia pidetty aikoinaan siksi, että heidän työpanoksellaan olisi ollut merkitystä, vaan pelkästään velvollisuudesta ja ystävällisyydestä, tarkoituksena yrittää sivistää laiskoja ja tyhmiä rotuja tuomalla heidät älykkäiden ja ahkerien valkoisten joukkoon.
Samaten nykyisin meksikolaiset sun muut siirtolaiset saavat tulla tekemään minimipalkkahommia ilman kunnollista työsopimusta vain humanitaarisista syistä. Enemmän vahinkoahan nämä tunarit toki tekevät kuin plusmerkkistä tulosta, ja kansantalous kääntyy tappiolliseksi heidän aiheuttamiensa kustannusten takia (sillä vaikka palkat ovat pienet eikä työnantajan vakuutusmaksuista ole tietoakaan, työn lisäarvo on negatiivista). Kuitenkin heidän annetaan jatkaa resurssien kuluttamista, sillä USA nyt vain on niin kiltti valtio ja kansakunta, että tahtoo antaa hyödyttömillekin mahdollisuuden toteuttaa itseään, kustannuksista piittaamatta.
" sillä USA nyt vain on niin kiltti valtio ja kansakunta, että tahtoo antaa hyödyttömillekin mahdollisuuden toteuttaa itseään,"
-Eli ehkä sun kannattais muuttaa sinne. ;) ..ni saisit myös ihan ensikäden tietoa jenkkien "kiltteydestä"! X)
Kumpaa panisit mieluummin, hmmm...
kansakunnan vaginaan Amerikassa
No ainakin paremmin kuin Kokoomus-Romneyn kanssa, jolta ei heru tippaakaan sympatiaa köyhille ja rumille alemman tason miehille.
Kannattaa ottaa huomioon, että obama ei ole aito tummaihoinen, koska hän on fiksu, hyvin koultettu, korkeassa virassa, rikas ja hänen iho ei muutenkaan näytä niin tummalta vaan pikemminkin hyvin ruskettuneelta.
Ja muutenkin hän käyttäytyy kuin kuka tahansa valkoihoinen mies.
En oikein ymmärrä, miksi Obama on muka musta? Hänhän on mulatti eli puoliksi valkoinen ja puoliksi musta, joka on valkoisten kasvattama sillä Obaman kenialaista isukkia ei oikein kasvatus napannut ja äijää ei näkynyt enää sen jälkeen kun pikku-Obama täytti 3 vuotta. Obaman valkoiselle äidille kävi ns. vanhanaikaiset ja jäi värillisen lapsen yksinhuoltajaksi.
"Obaman valkoiselle äidille kävi ns. vanhanaikaiset ja jäi värillisen lapsen yksinhuoltajaksi. "
-Tämä pistää hieman toisenalaiseen valoon sen väittämän, että yh-vanhempien lapset eivät pärjäisi elämässä. ;)
Onhan se mahdollista, mutta tilastollisesti yksinhuoltajien lapsilla on enemmän ongelmia.
Tilastot ovat tilastoja..eivät mitään kiveen kirjoitettua profetiaa. Eli Obama osoittaa miten altavastaaja voi muuttaa tilanteen edukseen ja nousta jopa maailman huipulle.
USA:n demokraatit, siis se vasemmistolaisemmaksi mielletty puolue, ovat paljon oikeistolaisempia kuin Suomen Kokoomus.
Ei ihan noinkaan. USA:n demokraatit vastaavat aika paljon Suomen SDP:tä, mutta demokraattipuolueella on myös oikeistosiipi (Suomessa kokoomuksen vasen laita) sekä hihhulisiipi ( Suomessa Vihreä puolue).
Republikaanipuolue taas vastaa 1/3 suomalaista kokoomusta, 1/6 persuja, 1/6 kristillistä liittoa, ja 1/3 äärikapitalistista oikeistopuoluetta, jollaista Suomessa ei edes ole.
Lyhyemmin ylläolevat voi ilmaista, että USA:ssa kumpikin puolue on selvästi oikeammalla kuin suomalaiset vastineensa, mutta lisäksi niissä on paljon pieniä "siipiä", jotka ajavat puolueen sisällä omaa agendaansa.
Esim demokraattipresidentti Clinton olisi ollut Kokoomukselle aivan liian oikeistolainen. Suomen kokoomus ei ole edes eurooppalaisella mittakaavalla kovin oikeistolainen. Tietenkin myös koalitiopolitiikan kompromissit rajoittavat liikkumisvapautta mutta ei kokkarien puolueohjelmakaan ole läheskään yhtä radikaali kuin monien euroopplaisten sisarpuolueidensa.