Kampaaja vastaa

hairgoddes

Peruutuksen vuoksi ilmestyi pari tuntia vapaata.Kysykää mitä haluatte,vastaan niin monelle kuin ehdin:)

13

438

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • nti2

      onko mahdollista kasvattaa pitkä tukka vaikka vaalentaisikin sitä (vain tyveä)? vai onko yritys tuhoon tuomittu?

    • kasvaa paremmin

      Hyvä kun perui;)

      • Anonyymi

        Satu puhuukin satua hiusten pilaaja


    • hairgoddes

      nti2,kyllä on aivan hyvin mahdollista.Todellakin,vaalenna vain tyvi (pituudet ja latvathan ovat jo vaaleat,niitä ei tarvi enää käsitellä).Suosittelen teettämään tyvivärin kampaajalla,hän osaa katsoa vaalennukseen hellävaraisimmat aineet sekä levittämään värin vain tyveen,jolloin ennestään vaalennettu osa ei kärsi.Muista hoitaa hiuksiasi niille sopivilla tuotteilla ja käy 2-3 krt vuodessa leikkauttamassa,niin latvat pysyvät terveenä ja sulle kasvaa vahvat,upeat ja hyväkuntoiset hiukset.

      • nti2

        kiitos :) kaikki aina toitottavat päinvastaista!


      • Anonyymi

        hahahahaaahaaa just jooo


    • Lady 48

      Voisinko uudestaan värjätä omia hiuksia, sillä minä värjäsin hiukset 19.10 nimellä Garnier Luonnolliset Sävyt - (vaalea)ruskea. Minusta tuntuu ettei enää ole sitä väriä minun hiuksissa. Haluaisin vielä pikkasen tummalla värjää.

      Minun hiukset on "maantienväriset" - ei vaaleat. Lisäksi ohuet ja pehmeät.

    • hairgoddes

      Lady 48,kuinka kauan aikaa sitten värjäsit hiuksesi?Hiusten värjäämisen välissä on hyvä pitää taukoa 6 viikkoa.
      Muuten en osaa noista kaupan väreistä sanoa.
      Jos ostamasi väri oli kestoväri ja tuntuu että väri on haalistunut todella lyhyessä ajassa,voi syynä olla hiusten kunto.Jos hiukset ovat huonossa kunnossa,niin kestovärit eivät niihin tartu.Myös määritelmäsi "ohuet ja pehmeät" antavat osviittaa siitä,että hiuksesi eivät välttämättä kestä kestovärjäystä.Suosittelen kevytväriä tai jopa vain sävyttävää hoitovaahtoa,jos rahat eivät riitä kampaamovärjäykseen,suosittelen käymään silti kampaamossa jossa myydään sävyttäviä hoitovaahtoja kotiin käytettäväksi;siellä henkilökunta tarkistaa hiustesi laadun ja katsovat värikartasta sinulle oikean sävyn ja ohjeistavat tuotteen käytössä,jotta saat siitä maksimaalisen hyödyn.

      • Lady 48

        Kiitos viestistäsi. Kai huomasit että mainistsin 19.10 ts. 19 lokakuuta - 3 viikkoa.

        Kävin kampaajalla perjantaina ja kyllä minun hiukset on hyvässä kunnossa, ainoastaan latvat olivat päässeet liian pitkiksi ja menneet heikoksi, joten kampaaja leikkasi ne pois.

        Hän ei maininnut mitään millä kannattaisi värjätä kun kerroin että värjäsin tuolla hiukseni.

        Hän suositteli ja möi minulle Cutrin Multispray Strong - Voimakas Monitoimisuihke. Tämä on aika mukava tuote, ei tarvitse muotoiluvaahtoa laittaa kun tätä suihkuttaa ja föönää hiukset.

        Kyllä kestovärit tarttuu hyvin minun hiuksiin, mutta tuo tuote on ihme vai onko se juuri saman värinen kuin minun hiukseni. Eri valoissa näyttää eri värisille.

        Minulla olisi aikomus kyllä käydä kampaamossa 23.11, jos en itse värjää. Minun hiukset on ennenkin värjätty kampaamossa. Kampaaja vertasi minun hiuksiani ja sen mukaan värjättiin, mutta hieman eroa omiin hiuksiini.
        Eli kyllä on kokemusta. :)

        Joskus vain ei ole aikaa lähteä kampaajalle.


    • jos vielä vastaisit

      Mikä olisi sellainen shamppoo mikä olisi Mahdollisimman luonnonmukainen, eli ei kauheita kemikaaleja. Sopisiko mahdollisesti hopeavesi tai tislattua vesi? :) Ja auttaako jokin suola hiusten ja päänahan kuntoon?

    • Anonyymi

      Onko vaarallista jos ei föönää hiuksia ku ne on pesty värjäyksen jälkeen

      • Anonyymi

        voi puupäätä


    • Anonyymi

      2012

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä ominaisuutta arvostat eniten hänessä?

      Ihastuksessasi, rakkautesi kohteessa
      Ikävä
      167
      2804
    2. Miksi mies kääntyy poispäin

      Ja teeskentelee, ettei näe minua, kun törmäämme vahingossa? 🫣
      Ikävä
      201
      2077
    3. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      50
      1882
    4. Kerro kaivatustasi.

      1. Minkälainen koti 2. Ammatti 3. Ulkonäkö 4. Ikä
      Ikävä
      71
      1766
    5. Kysy jotain kaivatultasi

      Laita tunnisteet molemmista
      Ikävä
      92
      1658
    6. Kesä, kesä!

      Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k
      Tunteet
      9
      1521
    7. Minkälaisesta seksistä

      haaveilet kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      81
      1234
    8. Kai me nainen jollain tasolla tykätään

      Toisistamme kun tämä on kestänyt niin kauan
      Ikävä
      81
      1080
    9. Tarkkanäköisyys

      Oon muuten pirun hyvä huomaamaan asioita! Senhän sä varmaan kyllä jo tiesitkin.
      Ikävä
      95
      1039
    10. Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.

      Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes
      Maailman menoa
      196
      1020
    Aihe