Kellään kertoilla mitään kokemuksia Ruotsin Edissä olevista teknisen tuen paikoista. Lähinnä kiinnostaa nuo nytkin MOLlissa tarjolla olevat Sykesin paikat?
Millainen kylä? Millainen duuni?
Tekninen tuki, Ed, Ruotsi
6
1231
Vastaukset
- SykesLover69
Sykes on upea työpaikka mahtavilla työsuhde-eduilla. Ilmapiiri on erittäin positiivinen (iltaisin rumpupiirit yms). Ed on ihan mesta paikka, yks parhaista heti Nakkilan jälkeen.
- ga3 fas et t345 gta
Mites siellä Edissä tuo vuokra-asuminen? On kuitenkin melkoisen pieni kylä, niin onko siellä yleensä tarjolla vuokra-asuntoja?
Oletko tällä hetkellä Edissä duunissa Sykesillä? Onko duunitahti valtaisa ja asiakkaat ihmismäisiä?
Jotenkin mileeni nousee vastauksestasi, hyvä SykesLover69, tunne, että saatat olla hieman jopa sarkastinen tuossa vastauksessasi... Oletko?
- Renko_o_mesta_paikk
Kuulin villit huhut,että Sykesille olisi tulossa haarakonttori Hämeenlinnan Renkoon,että saa rantajätkät oman tuen. Ovat sen verran katollaan et pysyväthän sitten pois ihmisten ilmoilta.
Rumpuja tai kapuloita rumpupiiriin ei niille voi antaa, liian vaikeaa, mutta toivottavasti keksivät omat jutut Hämeeseen, Mitens virkkuukoukku?
Hei toivottavasti saat työtä=) Katselisin kyl asuntoa Rengon ulkopuolelta, mielummin Hämeenlinnasta. Rengon kylän rivitanssit ja letkajenkka eivät sovi kaikille, kuulin et asusteena näissä on vain hirvestä oleva nahkaliivi. - Kiinnostaisi lähtö
Rumpupiiriläiset voivat ryömiä takaisin sinne lähibaariin. Ellei ole tietty porttikielto päällä.
Ed:ssä työskennelleet, laittakaa tänne jotain tietoa millaista siellä on. Asuminen, työ, palkka, työkaverit, johtoporras jne. Onko siellä Windows tukea vai mitä?
Vaihtuvuus näyttää olevan kova. Paikkoja on työkkärissä parin kuukauden välein tarjolla. Kuten tuolla Ljusdalissa näyttäisi myös olevan. - gyhujcftgvh
Siellä näyttäs taas olevan haku päällä.
http://www.mol.fi/paikat/Job.do?lang=fi&jobID=8159292&index=1&anchor=8159292 - kalevi 123
Asuntoja löytyy esim http://www.edshus.se/
Tai Sykesin järjestämä asunto http://www.hotelldalsland.se/en
Vuokra asunnot on kalustamattomia 4000-6000kr/kk sähkö yms
Hotellin kalustettu asunto n.6000kr/kk sisältää kaiken
Palkka 16000kr/kk
Muuttoapua 15000kr
Aloitus bonus 4000kr
Useimmissa deskeissä palvellaan loppukäyttäjää, tietokone/kamera/modeemi jne. Erittäin helppoa työtä, rento porukka, palkka tulee ajallaan ja oikein.
Pieni kylä josta löytyy kaikki tarvittava, junalla ja bussilla pääsee helposti isompiin kyliin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää362141Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten591955Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1211900HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363771622Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1031621Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241444Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1821072Raamatullinen kaste
Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu53947- 73875
- 27869