?
Mitä miehet katsovat ensimmäisenä naisessa?
hmmm3
221747
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 22
Vanhimmat
ruumiinrakenne ja tyyli varmasti ekana osuvat silmään
Kasvot
Fjoosaa.
Silmät, pukeutumistyyli, hymy, hiukset.. toki pitää olla hoikka tai suht. normaali, että tulee edes katsottua
Vaikkapa tässä järjestyksessä:
1) kasvot ja hiukset
2) kaula
3) rinnat
4) vatsa
5) lantio
6) rinnat
7) jalat (reidet, sääret, kengät)
8) rinnat
9) kasvot
10) rinnat
Tai näin
1. kasvot ja hiukset
2. rinnat
3. vatsa
4. lantio
5. rinnat
6. kasvot
7. rinnat
Katson onko posliini.
Ryhti ja kokonaisuus,
Mitä vittua sinä tarkoitat nyt kokonaisuudella? Eikös kokonaisuus nyt siis ole yhtä kuin naama kroppa?
Naista.
No sehän nyt riippuu aivan siitä naisesta. Jos sillä on hyvä beba, niin sen huomaa ensimmäisenä ja taas kunnon tissit, niin sitten huomaa ne tissit. Jos sen näkee baaritiskillä, niin varmaan sitten naamaa, eikö?
Tissejä mä katon ja sit persettä.
Sitä ettei nainen ole ylipainoinen läski.
1. Hiuksia, hiukset pitää olla naisella punaiset
2. Vartaloa, vartalon pitää olla hoikka ja mielellään urheillullinen
3. Rinnat, rintojen ei tarvitse olla kämmentä suurenpia :) lehmillä utareet naisella niitä ei tarvittse/pidä olla
Itselleni mielenkiinnon ensimmäisenä herättää sekä ruumiinrakenne että se, kuinka nainen käyttäytyy ja miltä hänen silmänsä näyttävät. Itse pidän ystävällisistä, rauhallisista ja hyväsydämisistä naisista ja monesti tällaisia piirteitä on havaittavissa jo ennen kuin on itse jutellut naiselle. Uskon, että silmät todellakin ovat sielun peili. Silmistä olen monesti nähnyt näitä mielestäni hyviä piirteitä, mutta myös huonoja piirteitä kuten ylimielisyyttä. Kun näen naisen, niin pienet asiat hänen käyttäytymisessään viestivät monesti jotain, esimerkiksi jos hän on mukava ystäviään kohtaan tai kiittää kauniisti kaupan kassalla. Tällainen muiden ihmisten arvostus loistaa monesti itselleni näistä ihmisistä ja tekee minuun vaikutuksen.
Sitä ettei naisella ole kulmakarvojen väli yli 2cm.
Mikäs sen tärkeämpää :D
Silmät ja kasvonpiirteet, ilmeet, eleet. Ne ratkaisevat kannattaako muualle katsoakaan.
Tissit ja peba ei paljon pelasta jos likka kulkee nenä pystyssä ja naamalta huokuu maailmaa halveksiva itseriittoinen asenne.
Nenä :) Toiset katsoo mitä katsoo, mä katson aina ekaksi nenän. Pottunokalla, hyppyrinokalla, pystynokalla ei ole asiaa mun reviirilleni.
Nenän pitää olla komea :) vähintään Laura Pausinin tasoa
http://images2.fanpop.com/images/photos/2600000/Laura-Pausini-laura-pausini-2653283-572-432.jpg
Minäkin naisena katson nenää. Vaikka mies olisi minkänäköinen tahansa, niin pyöreänmallinen nenä tekee koko miehestä ruman silmissäni.
Mutta eikö Laura Pausinilla juuri ole pottumainen nenä? http://www.fanpop.com/clubs/laura-pausini/images/2653289/title/laura-pausini-photo
"Mitä miehet katsovat ensimmäisenä naisessa?"
-Itse kiinnitän ensimmäisenä huomiota naisen ryhtiin ja olemukseen. Siihen miten hän kantaa itsensä.
Vaikka olisi muuten (fyysisesti) kuinka viehättävä ja seksikäs tahansa, niin kaikki tämä karisee mun silmissä jos olemus on flegmaattinen ja ryhti huono.
Rippuu tietysti missä ja mistä suunnasta näkee. Jos varsin kaukaa ja esim. kadulla ja kesällä niin sitten näin:
1) Vartalo.
Naisellinen ja mehevän muodokas. Tämä todella tekee ensivaikutelman ja herättää kiinnostuksen. Takamus ja rinnat ovat tärkeät ja jotain kiinniotettavaa muotoa saisi olla. Ei tarvitse olla laiheliini, tärkeintä että kilot ovat oikeissa paikossa. Rintava reitevä ja persevä herättää kiinnostuksen ja sen näkee yleensä kaukaa ja heti.
2) Hiukset:
Pitkät ja somasti laitetut jees. Lopulta tämä ei kuitenkaan ole ehkä se kaikkein tärkein. Vaalea pitkä tukka, aaah mutta muutkin käy.
3) Vaatetus ylipäätänstä: Monella naisella on sellaiset kuteet että ne joko peittävät kaiken kiinnostavan tai sitten ovat muuten niin järkyt, että lähinnä oksettaa. Kaunis ja klassinen on minun mieleen ja ne korostavat vartalon muotoa.
4) Kasvot:
Kyllä tietty kasvotkin tärkeät mutta ne ei oikeastaan ns. käännä päätä ja pitää mutenkin vähän nähdä lähempää. Moni "kaunis" reputtaa noissa muissa, yleensä kohdassa 1) eli vartalossa.
5) Jalat ja miksei kädetkin. Pillikintut ei oikein iske ja takamuksen ympärysmitta pitäisi olla toista metriä. Pituus myös mielellään jotenkin naisen mitoissa, paino luokkaa 60 - 100 kg.
Joskus harvoin vähän eri olosuhteissa kiinnostuksen voi herättää jopa naisen ääni. Joillakin naisilla on todella kaunis ja houkutteleva ääni ja toisilla se sitten suorastaan karkottaa. Lopulta 1) ja 4) ja 5) ovat ehkä tärkeimmät.
Jos nainen on olemukseltaan jotenkin miesmäinen niin eipä sitä paljon huomaa ja usein varskin talvella vaateet peittää niin kaiken että ei paljon kiinnitä muutekaan huomiota.
Ja ne pettymykset sitten hiukan lähempää...
Ruskeat nappi silmät, tuima ilme, laihat kasvot, ei kaunis ääni, kakru tai piski. Se kaukaa katsottuna kiinnostava voi aivan hyvin osoittautua muutaman sekunnin päästä ei kiinnostavaksi.