Absoluuttinen totuus kaverimiehistä.

Naisen ja miehen välinen ystävyys onnistuu vain ja ainoastaan, jos mies ei halua naista seksuaalisesti ripaustakaan, tai jos miehellä on niin hyvä suhde johonkin toiseen naiseen, että sen takia ei tarvitse seksiä kaverinaiselta.

Tämä on absoluuttinen totuus. Piste.
9151
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Nostan tätä niin kauan, että mahdollisimman moni kaverimiehiä pitävä nainen on tämän nähnyt.

Äänestä

nosto.

Äänestä

nosto.

Äänestä

Jälkimmäiseen kommentoiden niin ei välttämättä tarvitse olla edes suhdetta vaan riittää, että mies osaa iskeä naisia ja saa helposti seksiä.
Eli mies ei tarvitse seksiä kaverinaiselta, jos hänellä on mahdollisuus saada sitä muualta.

Äänestä
  • "mies osaa iskeä naisia ja saa helposti seksiä"

    Koskee noin 15%:n vähemmistöä miehistä. Kutsutaan palstalla usein panoeinoiksi.

    Äänestä

  • Ei seksi ole tuollainen "tarve" kuin nälkä. Jos nainen on seksikäs, niin kyllä mies häntä haluaa kiksauttaa, ihan riippumatta siitä saako seksiä muualta.

    Äänestä

  • HUOM! kirjoitti:

    "mies osaa iskeä naisia ja saa helposti seksiä"

    Koskee noin 15%:n vähemmistöä miehistä. Kutsutaan palstalla usein panoeinoiksi.

    Sitä paitsi panoeinohan oli tunnettiin juuri siitä, että piti kaverinaisia "varalla" varmuuden vuoksi ja nukkui lusikassa kaverinaisten kanssa ja muuta törkeää. Voidaan siis havaita, että mies joka saa helposti seksiä, pitää tahallaan varasijalla kaikki kaverinaisensakin. Jos sattuisi joskus tekemään mieli.

    Äänestä

  • mies32 kirjoitti:

    Ei seksi ole tuollainen "tarve" kuin nälkä. Jos nainen on seksikäs, niin kyllä mies häntä haluaa kiksauttaa, ihan riippumatta siitä saako seksiä muualta.

    Seksiä voisi ehkä verrata vaikka suklaaseen. Vaikka minulla olisi kotona suklaata valmiina, niin kyllä kaverilla käydessäni mielelläni syön suklaata, jos nyt en ole samana päivänä jo kotona vetänyt suklaaövereitä.
    Vielä kun kaverilla on vähän erilaista suklaata kuin se kotona odottava, niin kivahan sitä on maistella.

    Äänestä

Piste.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


lue täältä. kirjoitti:

Naisen ja miehen välinen ystävyys onnistuu vain ja ainoastaan, jos mies ei halua naista seksuaalisesti ripaustakaan, tai jos miehellä on niin hyvä suhde johonkin toiseen naiseen, että sen takia ei tarvitse seksiä kaverinaiselta.

Tämä on absoluuttinen totuus. Piste.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu