Millainen nettipalvelu

olisi hyvä, näitä kun tuntuu olevan mutta kaikki aika pitkälti toistensa kaltaisia. Olisi kiva jos jossain olisi jonkinlainen omanlaisensa juttu, lähinnä ajattelen tekniseltä kannalta.
5100
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Sellainen missä naisen pitäis kirjoittaa ensimmäinen viesti. Kun nainen on kirjoittanut ekan viestin mies voi vastata ja linja on auki.

Tottakai pitäisi olla joku porkkana jolla naiset saa aktiiviseksi. Eihän he muuten tuollaiseen treffijuttuun tulisi mukaan, kun normaali deiteissä heillä on kissanpäivät.

Äänestä
  • Voisi olla niin että miesten pitäisi maksaa jokin nimellinen maksu, ja naisille olisi ilmainen.

    Äänestä

Videosätti on minun suosikkini. Kaverit sättiin etsisin deitti-tarkoituksessa sivustolla pyörivistä, oman ikäluokkani lähellä asuvista naisista. Kohtuullinen määrä hakukriteerejä riittää ja sitten juttelemaan kun molemmat ovat online.

Kun online-tuttavuus on luotu haluaisin pitää yhteyttä muullakin tavoin ja mahdollisesti edetä livessä.

Äänestä

Olisi hyvä jos näkyisi moneenko prosenttiin viesteistä vastaa, tosin naisilla tämä luku olisi varmastikin paljon pienempi kuin miehillä.

Äänestä

Kuvapakko

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ghjghjghghj kirjoitti:

olisi hyvä, näitä kun tuntuu olevan mutta kaikki aika pitkälti toistensa kaltaisia. Olisi kiva jos jossain olisi jonkinlainen omanlaisensa juttu, lähinnä ajattelen tekniseltä kannalta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu