parissa suhteessa.

Olemme seurusteleet 2v. Asumme erillään. Parini hakee seuraa eri treffi/deitti sivustoilta. Ilmoittaa kyllä että seurustelee ja hakee vain kaveriseuraa, leffoihin,oluelle, kirppareille jne.
Muutenkin näemme n3 kertaa viikossa, koska itselläni on lapsi, enkä pääse aina joka paikkaan.
Kysymys onkin, miten reakoida, kun hän itse ei ole kertonut asiasta,vaan yllättäen löysin itse.
Selaushistorialla lyhyet jäljet.
6228
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Hakeeko hän vain naisseuraa, vai onko hakua kohdistettu? Voisiko hän vain tuntea olonsa yksinäiseksi ja etsii uusia tuttavia?

Äänestä
  • Molemmat sukupuolet. Ja kyseessä on nainen. Varmasti tuntee olonsa yksinäiseksi ja eihän se sinällään pahaa ole, mutta tuo ettei ole kertonut ja jatkuvasti sopii viikolle muita menoja ihmetyttää. Jos on niin ikävä, niin miksei tule a) käymään minun luona b) pyydä minua ja lastani mukaan jonnekin.

    Äänestä

  • qwerty20 kirjoitti:

    Molemmat sukupuolet. Ja kyseessä on nainen. Varmasti tuntee olonsa yksinäiseksi ja eihän se sinällään pahaa ole, mutta tuo ettei ole kertonut ja jatkuvasti sopii viikolle muita menoja ihmetyttää. Jos on niin ikävä, niin miksei tule a) käymään minun luona b) pyydä minua ja lastani mukaan jonnekin.

    Löysin myös toisen samanlaisen ystävähaun toiselta deitti sivustolta. Tässä tosin haku oli kohdistettu miehiin.

    Äänestä

Ja paskat mitään kaveria hakee. Kaverisivustot on erikseen, ei deittisivustoilta sellaisia haeta.

Äänestä

Selvä peli sano tuomari. Tyttöystäväsi on pettäjä, eikä hän välttämättä koe toimivansa väärin.

Äänestä

Nainen voi haluta seuraa aikuiseen makuun eikä välttämättä kehtaa sanoa sinulle että ei halua lasta mukaan joten etsii seuraa aikuisista ihmisistä ihan vain ystäviksi? Ei kannata maalata ainakaan piruja seinille ennenkuin tiedät tarkemmin :) Kysymällä selviää

Äänestä

Kommentoi aloitusta


qwerty20 kirjoitti:

Olemme seurusteleet 2v. Asumme erillään. Parini hakee seuraa eri treffi/deitti sivustoilta. Ilmoittaa kyllä että seurustelee ja hakee vain kaveriseuraa, leffoihin,oluelle, kirppareille jne.
Muutenkin näemme n3 kertaa viikossa, koska itselläni on lapsi, enkä pääse aina joka paikkaan.
Kysymys onkin, miten reakoida, kun hän itse ei ole kertonut asiasta,vaan yllättäen löysin itse.
Selaushistorialla lyhyet jäljet.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu