Inhoan muotia ja kaikkia muodin orhia!
INHOAN MUOTIA
Rane666
11137
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Muoti on heikoille!
Muoti on aivottomille!
Muoti on pinnallista!
Muoti on niille, joilla ei ole omaa tyyliä!
Muoti tuhoaa maailmaa!
Minä en mene muodin mukaan, vaan käytän sellasia vaatteita ja kenkiä josta itse tykkään ja tuntuu hyvälle.
Tänä syksynä olen tilannut englannista koruja, kenkiä ja vaatteita, koska suomesta ei sellasia löydy ja hinnatkin ovat halvempia.
Ai Suomesta ei löydy koruja, kenkiä ja vaatteita vai ? ;D
Et sitten osannut lukea?
Tälleen lauseni meni; "koska suomesta ei sellasia löydy " eli SELLAISIA!
Ei todellakaan suomesta löydy!
Et rajannut "sellaisia" sanaa tarkoittamaan tuossa lauseessa minkään tietynlaisia koruja, kenkiä ja vaatteita, joten lause on tulkittava, niin että Suomesta ei löydy lainkaan kenkiä, koruja ja vaatteita.
Minä ostan vaatteita jotka mielestäni näyttävät ja tuntuvat hyvältä päällä, oli sitten muotia tai ei :)
Muoti on vahvoille.
Muoti on ajatteleville.
Muoti on persoonallista.
Muoti on niille,joilla on oma tyyli.
Muoti monipuolistuttaa maailmaa.
Minäkään en mene muodin mukaan,enkä inhoa sitä.Ostan ja pidän sellaista mistä
itse tykkään.
SONTAA PUHUT!
Riippuu kuka puhuu sontaa,miksi ja miten?
Sanotaan nyt vaikka näin että muoti on hyväksi jos sitä osaa soveltaa ja jos osaa napata sieltä itselle sopivia vaatteita. On kammottaavaa, kun näkee kaduilla muodin orjia, jotka pukeutuvat vaatteisiin, jotka eivät heidän vartalolleen sovi. Muotivaatteistakin saa persoonallisia, kun niitä osaa yhdistellä persoonallisesti, sekä valita omaan tyyliin kuuluvia vaatteita.
Sitä en kyllä itsekään ymmärrä, että Suomessa suuri osa kaupoista myy vain juuri nyt muodissa olevia vaatteita, koruja, meikkejä ja kenkiä. Sitäpaitsi Suomi tulee aina pari vuotta myöhässä muotivillityksistä. Täältä on lähes mahdotonta löytää vaatteita, joita etsii, kun on inspiroitunut esim. amerikkalaisten pukeutumisesta. Usein etsimänsä vaatekappaleet löytää vuoden kaksi myöhemmin ja tällöin vaate on jo massan hallussa.
InhoanHK:npaskamakkaroita