deitilläsi on seksinukke?
Nainen, miten reagoisit, jos paljastuisi että
vastatakaa rehellise
57409
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 57
Vanhimmat
En mä sitä kyllä kestäis. Kerran yhdellä deitillä oli sellainen tuubin muotoinen tekovagina, ja mua ällötti sen vuoksi se koko pervo tyyppi, että oli kyllä pakko keskeyttää sen tapailu.
Onko sulla dildoa itselläsi?
On mulla yks, mutta se on ihan eri juttu.
No ei todellakaan ole. Ei kyllä tulis mieleenkään hankkia :D.
Haluan myös miehen, joka ei osta tuollaisia typeriä tekovaginoita tai katso pornoa. Jos tällaista miestä ei ole, niin sit olen mieluummin ilman miestä.
Hei, älä käytä toisten nimimerkkiä. Olen sen verran aseksuaalinen, ettei tulisi mieleen edes masturboida.
Minkä ikäinen olet? Oletko edes hyvännäköinen?
Olen 23, mutta se ei mitenkään tähän kuulu. Ja en tiedä ulkonäöstä, mut kyl aina baarissa kaikki pervot puristelemassa ja mielistelemässä. Kaipa se jotain kertoo, että joidenkin mielestä olen hyvännäköinen.
Pumpattava Barbarakin on usein aitoa naista parempi.
Olenkin sitä mieltä, että valtion tulisi kustantaa jokaiselle naista saamattomalle miespuoliselle viriilille persoonallisuudelle hyvityksenä naisten seksuaalisen vallan ylläpitämästä sorrosta muuten tasa-arvoiseksi mielletyssä yhteiskunnssa muutaman tonnin hintainen ns. real doll, jonka lookin ätmi saisi itse valita.
Haluat siis kiltin ja kunnollisen miehen! Sellaisen joka ei petä, ei ryyppää eikä raiskaa!
Miksi käyt baarissa?
Minä kävisin mieluummin parin tonnin luxus-huoralla. Sillä rahalla pitäisi saada jo koko yö jonkun mallitason naisen kanssa. Real dollilla en tee mitään.
Juhlimassa, näkemässä ystäviä ja sen sellaista. Ja olisihan se kiva johonkin mieheenkin törmätä, mutta en kyllä usko, että sellainen baarista löytyy.
Miksi et? Nainenhan on joka tapauksessa vain reikä.
Olet siis varmaan surkea sängyssä, joten olisi varmaan hyvä, että miehelläsi vain olisi se seksinukke.
Sellaista miestä ei olekaan joka ei pornoa katsoisi. Yksinäistä loppuelämää sulle.
Mieluummin yksin kuin runkkaavan pornopiipertäjän kanssa.
Mieluummin yksin kuin estyneen ja ahdistuneen kuivapillun kanssa.
Kyllä on.
Miksei miehellä saisi olla tekopillua kun tosi monella naisella on dildo kuitenkin.
Olette miehet katsoneet liika pornoleffoja, jos kuvittelette, että joka naisella on dildo kotona.
Varmaan niillä pahimmilla huomionhakuisilla perversseillä ja huomiohuorilla on, mutta ei todellakaan niillä tavallisilla kilteillä naisilla, joilla on neitsyys tallella 23-vuotiaanakin.
Ei oo mullakaan mitään dildoja, sormet toimii ihan hyvin. En mä sinänsä tuomitse kenenkään seksileluja, mutta jos niitä on kovin iso kokoelma, ja näkee että harrastukseen on käytetty paljon aikaa ja rahaa, niin tulee kyllä mieleen ettei ehkä oltais seksuaalisesti kovin yhteensopivia... Sama juttu pornossa, saa katsella mutta kohtuus kaikessa. Ja riippuu myös vähän niistä leluista ja materiaaleista, millaisia ne on - mitään vessa/lapsi/kipujuttuja tms. en varmaan sulattaisi. Ehkä pitemmän päälle sitä saattais olla vähän mustasukkainen seksinukelle...
Itsetyydytys on ihan ok tapa harrastaa seksiä, sehän on helppoa, tyydyttävää ja turvallista.
Siis mitääääh? Jos omistaa dildon, on perverssi ja huomiohakuinen? Toivottavasti ootte nuoria ja niitä ns laman lapsia, jolloin tuon asenteen selittää se, ettei teille ollut varaa järjestää seksuaalikasvatusta koulussa. Meille 70-luvulla syntyneille sitä vielä järjestettiin ja masturbaatiosta tuli varmaankin kaikille normaali, terve kuva, joka on hyvä tapa tutustua itseensä ja tietenkin myös tyydyttää seksuaaliset tarpeensa.
Esimerkikis dildoja myydään ihan apteekissa - onhan ne seksuaaliterveyttä "hoitavia".
Se vasta kaikkein kierointa huomionhakua onkin kun sitä hakee itseltään!
Hyvät naurut sain...
Haluaisitko alkaa lähetteleen minun kanssa sähköpostia? Haluan kiltin naise itselleni. Kriteereinä on seuraavat asiat: 1. pystyt nukkumaan söpön näköisesti kerällä, 2. sinun kanssa saa mennä nukkumaan yhteiselle kerälle saman peiton alle, 3. viihdyt sylissä joskus pitkiäkin aikoja yhteen menoon.
Piirtäisin piruuttain mokomalle spriitussilla viikset .
Nainen alkaisi kokemaan sen kilpailijakseen, haastaisi riitaa miehen kanssa, kiukuttelisi ja tekisi kaikkensa kelvatakseen miehelle. Lopulta hän tekisi itku silmässä suomi24:n aloituksen, missä valittaa häviävänsä nukelle miehen kumppanina.
erinomaista provon ideaa. Laittakaapa korvan taakse,
Selkeästi etusivulle noston arvoista kamaa.
Näen jo valitun kuvankin silmissäni: mies istuu nukke kainalossaan sitä pussaillen ja ultraseksikäs nainen korkkareissa ja minihameessa seisoo naama nyrpeänä viiden metrin päässä - ehkä kädet tuimasti lanteilla ja matkalaukku jaloissa valmiina poismuuttoa varten.
Tekovagina löytyy ja sain sen itseasiassa tyttöystävältäni lahjaksi. Jokainen toki tyylillään.
Tuohan on kätevää. Tyttöystäväsi ei tarvitse enää teeskennellä pääkipua, kun sinulla on varapillu. Erinomainen joululahjaidea miehille, jotka eivät osaa tyydyttää naistaan!
Ei helvetti. En ole asiaa aikaisemmin ajatellut, olishan se jotenkin epätoivoista.
Onko sulla dildoa?
Ei ole, koskaan ollut eikä tule olemaan. Mulla on mies sitä varten ja kaksi toimivaa kättä. :)
Hyi mikä pervo runkkari olet. Pistäisin suhteen heti poikki jos saisin tietää että nainen on ollut kädellä.
No yksinäistä elämää sullekin. :)
Luultavasti niiden lelujenkin käyttämiseen käsiä tarvitaan eli ei yhtään naista sulle siis.
Ellottaa ajatus että nainen räplää karvaista alapäätään ja sit menee sillinhajuisilla käsillä tekemään kotitöitä.
saippua ja vesihana
Voopottimen ei tarvitse leipoassa käyttää hiivaa kun se tulee omasta takaa.
No itselläni ei ole tällä hetkellä miestä enkä ole kiinnostunut yhden illan jutuista. Ja joskus ne omat sormet eivät oikeasti riitä. Ne riittivät silloin kun olin vielä neitsyt, mutta ei enää sen jälkeen. Siksi minulla on pari dildoa. Sitä paitsi toisessa on vibra ja se tuntuu aivan taivaalliselta…:D
Mutta itse kysymykseen. Hyväksyisin tekopimperon miehellä ilman muuta, mutta seksinukke voisi olla hiukan vaikeampi pala. Sehän tavallaan jäljittelee kokonaista naista enkä esim. itse voisi kuvitella ”harrastavani seksiä” miesnuken kanssa. Se olisi liian outoa ja toisi mieleen muut nuket ja nukeilla leikkimiset. Sellaisen omistavasta miehestä saisin siis todennäköisesti hyvin epäkypsän kuvan sekä seksuaalisesti että muuten eikä suhde sellaisen miehen kanssa houkuttelisi ollenkaan.
Laatu ätmi asialla, oottepa ihquja
Pitäisin miestä säälittävänä enkä tapailisi häntä enää.
Itselläni on kyllä useitakin dildoja.
No, kaikilla suomen naisilla ei todellakaan ole dildoa. Sitä paitsi dildo ei ole mitenkään verrattavissa seksinukkeen.
Dildon vastine heteromiehillä taitaa olla fleshlight.
Vähän aiheen vierestä.. tapailin aikanani yhtä naista, ja käytettiin hänen pyynnöstään useimmiten dildoa toiseen reikään yhdynnän aikana, välillä minä kakkosessa, dildo ykkösessä ja välillä toisin päin. Joskus myöhemmin törmäsin vahingossa hänen luonaan reppuun mikä oli täynnä erikokoisia dildoja ja DVD-pornoa (kimppakivaa, lesboja..).. ja niitä leulja oli varmaan 15 erilaista, osa tupladildoja, osa jättimäisiä.. En oikein tiennyt miten asiaan suhtautua. Mut ei ainakaan tällaisella naisella olisi varaa arvostella ketään kenellä on tekopimpero...
"Mut ei ainakaan tällaisella naisella olisi varaa arvostella ketään kenellä on tekopimpero..."
Ja tuskin arvosteleekaan. Kyllä ne arvostelijat on eri tyyppejä.
Niinno, en tiedä tarvisko sitä loppujen lopuksi arvostella muutenkaan. Se vaan tulee niin helposti ajateltua asiaa, jota itse ei kaipaa tai tarvitse että se on jotenkin turhaa. Arvosteltuakin tietysti vaan omasta näkövinkkelistä.
Seksuaalisuus on toki jokaisen oma asiansa. Kuka mistäkin tykkää. Jotenkin vaan tommonen nukke vaatis kyllä rutkasti sulattelua. Ei vaan tunnu luonnolliselle, kuten vaikka mies ja sen omat kädet.
Luultavasti mielenkiinto kaikoaisi täysin.
* Jos mies kertoo siittä itse ennen kun meillä oikeasti mikään alkaa = mikä on motiivi ? Tyylitön mies
* sattumalta paljastuu = minun täytyy olla miehen kämpillä. Miksi hän yhä pitää sellaista vaikka on aloittannut tapailun minun kanssani. Jotai outoa.
* Meillä on jo suhde ja nukke on yhä olemassa? Mihin helvettii hän minua tarvii? Pitäköön nuken, minä poistun.
Kiihottuisin ja haluaisin nähdä kun hän panee nukkea.
Minusta ainakin olisi kamalaa, että jos asuisin miehen kanssa ja jostakin syystä en haluaisi seksiä, niin mies kaivaisi kaapistaan "Barbaran" esille ja menisi sen kanssa makuuhuoneeseen jyystämään. Se olisi liikaa.
Hyväksyn miehellä tekopimperon, koska on minullakin pari dildoa. Tosin minulla on hyvä syy dildon käyttöön, koska en saa orgasmia itselleni pelkän käteni avulla. Seksikaupan lelu on siis siinä mielessä välttämättömyys, jos haluan jatkuvan seksuaalisen himotuksen sijasta olla välillä myös tyyyni ja keskittyä ajattelemaan jotakin muutakin kuin vaan seksiä.
Minulla ei ole naisille mitään käyttöä, joten ei seksinukkeakaan ole. Kissani, harrastukset ja kaverit tärkeämpiä.
Panetko kissaasi ?
Kaikk yhes koos: harrastus kaveri nainen=kissa
Kannattaa toki pitää huolta siitä, etteivät naapuritalojen leikkaamattomat kollit pääse vikittelemään tuota isäntänsä lempimää naaraskissaa.
En juuri usko, että kukaan mies lelukaappiaan sulle tulee koskaan esittelemään, että se siitä.
Naisten masturpointi on kyllä jotain niin helvetin säälitävää väkeltämistä, että en kyllä yhtään ihmettele jos ei mikään muu kelpaakkaan kuin aito kyrpä. Ja sillähän naisilla niin paljon niitä suhteita onkin koska ne ei juuri itse itseään kykenekkään tyydyttämään. Ei käy kateeksi kyll'ä yhtään ei.
Mitä hittoa sä naisten masturboinnista luulet tietäväs? xD
Kestävätkö seksinuket oikeasti käyttöä, kysyisin?
Miten se putsataan, riittääkö vesi ja saippua ?