Yrittäjät maksaa....

Yrittäjät maksaa,
lomailkaa rauhassa.

Yrittäjät itse tekevät töitä myös kesän.

Yrittäjät maksaa myös viranomaisten palkat,
ylisuurina veroina jne.

Eli yrittäjä maksaa kaiken.
3865
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

kerro mitä jää maksujen jälkeen omaan taskuun,jos vastaat ,ettei mitään olet huono yrittäjä.kaikki me maksamme kaikesta muista se.olen myös yrittäjä ja en halua sosialisoida kuluja yhteiskunnan maksettaviksi.siksi voin hyvällä omallatunnolla ottaa myös voitot itselleni.

Äänestä

Jollei yrittäjällä ole varaa itse pitää lomaa, kannattaa lopettaa yritys koska se on selvästi kannattamaton. Siksihän yrittäjiksi ryhdytään että tienataan PAREMMIN kuin duunarina? Jos yrittäjänä meneekin HUONOMMIN kuin duunarilla niin haloo, olisiko yrittäjällä homma lirissä ja aika ajaa pulju alas?

Äänestä

MITÄ TÄSTÄ OPIMME? KANNATTAAKO KOKO TOUHU?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jasper kirjoitti:

Yrittäjät maksaa,
lomailkaa rauhassa.

Yrittäjät itse tekevät töitä myös kesän.

Yrittäjät maksaa myös viranomaisten palkat,
ylisuurina veroina jne.

Eli yrittäjä maksaa kaiken.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu