Massapostittajan tarina

En jaksanut enää kirjoittaa erilaista viestiä kiinnostaville naisille koska tuntuu olevan se ja sama mitä 1. viestissä lukee, joten oman aikani säästämiseksi massapostitan samanlaisia viestejä (1x 2 kappaleen, 1x 3 kappaleen) jokaiselle s24:n naiselle. Näin voin itse valikoida vastanneista naisista kiinnostavat ja jatkaa viestittelyä.

Postilaatikkoni tukkeutuisi jos kaikki vastaavat joten älkää vastatako jos ette ole kiinnostuneet.

Käyn siis läpi kaikki alueeni naiset -5 vuotta, ikäluokka kerrallaan.
4224
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Suurin osa varmasti näkee viestistä, ettet ole lukenut heidän profiiliaan ollenkaan. Tuolla Ctrl c --> Ctrl v tyylillä et tule toivottavasti saamaan yhtään vastausta. Tässä maassa ei kaikkea tuoda tarjottimella nenäsi eteen, vaan joudut näkemään vaivaa jos meinaat onnistua.

Äänestä

Arvaan, ettet liioin ole turhan tarkka siitä, kenelle postaat eli millaiset kriteerit naisella on miehelle.Toivottavasti siis mahdollisimman monella naisella on ruksi kohdassa "viestejä saa lähettää vain sellaiset, jotka vastaavat täysin vaatimuksia".

Juuri sinun kaltaisesi takia nettideittailu ei enää kerta kaikkiaan toimi. Tai jos toimii niin edellyttää maksullisuutta koska se karsii kaltaisiasi.

Äänestä

Itse todennut, että vastausprosentti aikas samaa luokkaa lähettääkö viestin josta käy selvästi ilmi, että naisen profiili tarkkaan luettu vai lähettääkö "Moi mitä kuuluu?" yleisaloituksen.

Ymmärrän aloittajan turhautumisen ja massapostituksen aloittamisen. En sitä silti miehenä hyväksy. Helpoin ja järkevin tapa rajoittaa massa- ja spammipostittamista olisi lähetettyjen viestin määrän rajoittaminen esimerkiksi kahteen viestiin/vuorokausi. Näin joutuisi todella miettimään kenelle viestejä lähettää. Helpottaisi myös naisen urakkaa kun laatikko ei olisi täynnä "Nussitaanko?" -viestejä.

Äänestä

Itse luin deitistä läpi kaikki mielenkiintoiset profiilit ja kirjoitin noin 20:lle naiselle.

Heistä vastasi 5.

Siitä viidestä tippuu 2-3 pois jutellessa.

2 lähtee ulos

Näistä kahdesta jos toisen kanssa osuu, voi jättää siihen. Jos ei niin samalla taktiikalla uusiksi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


massapostittaja kirjoitti:

En jaksanut enää kirjoittaa erilaista viestiä kiinnostaville naisille koska tuntuu olevan se ja sama mitä 1. viestissä lukee, joten oman aikani säästämiseksi massapostitan samanlaisia viestejä (1x 2 kappaleen, 1x 3 kappaleen) jokaiselle s24:n naiselle. Näin voin itse valikoida vastanneista naisista kiinnostavat ja jatkaa viestittelyä.

Postilaatikkoni tukkeutuisi jos kaikki vastaavat joten älkää vastatako jos ette ole kiinnostuneet.

Käyn siis läpi kaikki alueeni naiset -5 vuotta, ikäluokka kerrallaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu