LEX-Karpela

Tässä on hyvä esimerkki siitä kuinka tyhmiä lainsäätäjät ja poliitikot ovat säätäessään ja valmistellessan lakeja. http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1288518291440.html

Voisin laittaa useita musiikki- ja elokuvaalan torrent (myyrä) sivua todisteeksi niiden olemassa olosta, mutta siitä voisi koitua suurta harmia jos joku sattuisi klikkaamaan väärää kohtaa, niin en niitä laita.

Esim. leffa torrenttien sekaan on ujutettu osoitteita mistä käytännössä ei saa mitään ja lataus saattaa kestää useita päiviä ja nämä ovat alan yritysten sivustoja millä urkkivat käyttäjien tietoja.

Unohdetaan se, että vanhempi yrittää päästä pälkähästä sysäämällä oman mokansa lapsen harteille tai syyksi. Ja mietitään sitä, että kuinka moni kansanedustaja ymmärtää nettiin liittyvistä asioista edes perusasioita (tietokone ja netti eivät ole sama) < ei yksikään >

Jokaiselta tuntemaltani kansanedustajalta olen aina kysynyt heidän valmiuttaan netin käytössä ja se on ollut huono, varsinkin jos he itse laskevat Suomen yhdeksi tietotekniikan edeltäkävijä maaksi.

Kuinka moni on sitä mieltä, että teinin/LAPSEN joka on vielä puutteellisella kielitaidolla ja uteliaalla mielellään liikkellä netissä, tulisi olla vastuussa tekemisistään missä ei ole mitään rikokseen viittaavaa.

TTVK puhuu puppua koska taistelee olemassaolostaan, ja koska heille ei torrenteista tule kassavirtaa. Ahneudellakin on rajansa ja nyt en tällä tarkoita artisteja.

1

60

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Minkälainen voisi

      Olla Lex-Kirpela?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      55
      3964
    2. KALAJOEN UIMAVALVONTA

      https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar
      Kalajoki
      91
      2340
    3. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      45
      1982
    4. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      22
      1773
    5. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      26
      1541
    6. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      28
      1516
    7. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      15
      1182
    8. Metsästysmökki

      Metsästyskortti saapui. Lisäksi metsästysmökki varata!
      Kuhmo
      31
      1128
    9. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      109
      1084
    10. Emme voi elää velaksi, sanoi Riikka

      Valtionvelan odotetaan nousevan 86,3 prosenttiin bruttokansantuotteesta vielä kuluvan vuoden aikana. https://www.iltale
      Perussuomalaiset
      79
      1042
    Aihe