MUSTAPÄÄT POIS

moikka! oon 18v tyttö, ja mulla on nenä täynnä mustapäitä ja haluun ne pois :( ahdistaa ihan hirveesti ku muuten tunnen oloni kauniiks mut sit mustapäät pilaa kaiken ja saa mulle hirveen epävarman olon.. ELI NYT JOS JOLLAIN ON TEHOKKAITA HOITOKEINOJA NI KERTOKAA PLIIS KIITOS PALJON JO ETUKÄTEEN! ja en haluu yhtäkään "ei niitä saa pois" kommenttii, ei auta mun oloo yhtään sellaset :'((
6194
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Tiedän tunteen, itse olen mies ja kerran koulussa oli sellainen iso videokamera jolla videoitiin esiintymisiä, sitten joku valopää keksi huutaa, että "zoomatkaa ton nenään!"
En vielä tuohon mennessä ollut yhtään itsekriittinen nenästäni enkä ihan aluksi ymmärtänyt mikä nenässäni oli niin kiinnostavaa, mutta mustapääthän ne.
Kiva kun muut ihmiset huomauttelee asioista mistä ei edes osannut olla huolissaan :/

Äänestä
  • Törkeä tempaus! Kylläpä ihmiset voivatkin olla ajattelemattomia ja ilkeitä!

    Äänestä

  • No on kyllä! Olen itse kärsinyt aknesta 10v on off ja itsetuntoni on raunioina. Ei aua mitä teen. Harmittaa, että ihmiset voivat olla niin kusipäisiä.

    Äänestä

Brevoxyl-voidetta taas suosittelen. Eivät ne muuten oikein poissa pysy. Apteekista saapi ilman reseptiä.

Äänestä

Hei. Olen kyllä ihan eri-ikäinen kuin sinä, mutta minulla myös tuli mustapäitä nenään ja leukaan ja välillä kyllä ihan finnejäkin. Monia puhdistustuotteita olen kokeillut vuosien saatossa mutta tänä syksynä löysin tuotteen, joka ainakin minulla auttoi. Pari päivää sitten istahdin tavaratalon meikkiesittelyssä meikattavaksi ja meikkaaja sanoi jotakin, jota en ole tainnut koskaan kuulla: onpas sinulla kaunis iho. Niin ja se tuote on YSL:n Forever (Youth jotakin lukee perässä) puhdistusvaahto. Sarjaan kuuluu muitakin tuotteita, mutta itsellä on vain tuo puhdistusvaahto. Maksoi jonkin verran, olisko ollut 40-50 eur/150 ml putkilo, mutta on riittoisa (puolet jäljellä 3,5 kk käytön jälkeen). Olen käyttänyt iltaisin ja sen jälkeen ihan vaan kevyttä perusvoidetta. Ainakin Sokokselta löytyy ko. sarja.

Äänestä

Decubalin face wash on loistava puhdistusvaahto. Myydään apteekissa. Tee ihotesti osoitteessa www.decubal.fi ja löydä ihollesi sopivat tuotteet. Terveisin, Decubal.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


toivoton kirjoitti:

moikka! oon 18v tyttö, ja mulla on nenä täynnä mustapäitä ja haluun ne pois :( ahdistaa ihan hirveesti ku muuten tunnen oloni kauniiks mut sit mustapäät pilaa kaiken ja saa mulle hirveen epävarman olon.. ELI NYT JOS JOLLAIN ON TEHOKKAITA HOITOKEINOJA NI KERTOKAA PLIIS KIITOS PALJON JO ETUKÄTEEN! ja en haluu yhtäkään "ei niitä saa pois" kommenttii, ei auta mun oloo yhtään sellaset :'((

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu