Miksi suhteen aloittaminen on niin sa*tanan vaikeeta? Alkaa jo pikku hiljaa v*tuttamaan. Kaikki miehet joista olen kiinnostunut päätyvät jostain kumman syystä aina vain kavereiksi. Aina vain yksipuolista ja ns. "parempi" tulee tilalleni. Ei enään edes kiinnosta näyttää tunteita koska teen itsestäni vain pellen. Mun täytyy sitten vain hyväksyä se kylmä tosi asia, että minussa on joitan vikaa. Minua ei voi rakastaa, ruma yms kliseistä pa*kaa. Kyyniseksi tässä ainakin jo tulee. Edellisissä suhteissa olen tullut jätetyksi ja petetyksi. Työt pitävät minut kiireisenä ja olenkin keskittynyt vain niihin ja unohtanu parisuhteet koska niitä on olemassa vain elokuvissa. Tekis mieli haistattaa pitkä p*ska kaikille ns. paremmille ja p*skoille miehille.
Parisuhteet on syvältä
Adios_
6218
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Tiedän ettei tää yhtään lohduta, mut voin sanoo, ettet todellakaan oo ainoo nainen joka noin ajattelee. Täysin samaa olen kokenut.
olen samassa veneessä.
"Työt pitävät minut kiireisenä ja olenkin keskittynyt vain niihin"
johtuiskohan ihan tuosta? jos tulee fiilis, ettei sovi toisen elämään niin aika tyhjä arpahan sellaiseen tilanteeseen itseään yrittää vängetä väkisin
Ei vaan sen takia on pakko keskittyy töihin ja pidettävä elämän sisältönä edes sitä kun ei muutakaan ole... Näin ainakin mulla nyt. Jos saisi hyvän uuden ihmissuhteen, niin tottakai työ jää silloin kakkoseksi. Olisi muunlaista sisältöä.
Juurikin näi!
"Lifemocker" on kuvasta päätelleen mies joten eihän se voinu tietää mitä tässä haetaan :D
No se juuri mullekin tuli mieleen :-) Mutta tsemppii sulle ja yritetään pitää silti toivoo yllä...että jospa jotain uutta ilmaantuisi elämään...ja mielellään pian ;-)