kohtalona arabimies

Mikä minussa on, kun olen yrittänyt etsiä koko elämäni ajan suomalaista kristillistä miestä, koska oikeasti olen aina halunnut suomalaisen miehen, mutta yksikään suomalainen mies ei ole saanut jalkojani tutisemaan. Sitten tulee arabimies ja olen kertaheitolla ihan mennyttä. Hän suunnittelee avioliittoa jo. Minä olen koko elämäni aina sotkeutunut arabimiehiin, vaikka en oikeasti halua. Ensimmäinen poikaystäväni oli arabi. Lapseni isä tulee sieltäpäin. Hyväksikäyttäjä-ex myös. Ja nyt tämä mies. Minun jälleensyntymään uskova ystäväni sanoo, että kyse on menneisyyden elämästäni. Miksei muut kuin arabimiehet saa sydäntäni hakkaamaan ja jalkojani heikoksi? En minä jaksa enää edes taistella tätä kohtaloani vastaan. Jos hän menee kanssani naimisiin, niin sillähän se kohtalo on sitten sinetöity.
11485
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Melkein sama juttu mulla. 10v etsin sopivaa suomalaista miestä eri kaupungeista, en löytänyt ja nyt löysin ne ominaisuudet omaavan miehen kurdista...jos 10v sopivaa etsii omasta maasta niin sitten vaihdan kyllä jo ennemmin muun maan miehiin... Itsestään huoltapitävä, nuorekas, komea, siisti, luotettava, rehellinen, lapsirakas, avarakatseinen, huomaavainen, 100% raitis ja tupakoimaton, lapseton, hetero, haluaa lapsia, sekä ei-uusavuton olivat vaatimuksia joita etsin. Itse olen myös tuota kaikkea, eikä mielestäni pitäisi olla edes mahdottomuus löytää tuollainen mies?? Itse olen vajaa 30v, jos jotain se kiinnostaa, enkä ajatellut loppuelämääni viettää yksin... Halusin kuvaukseni mukaisen kristityn miehen, mutta en enää jaksanut etsiä. Nyt siis kurdin puolisona. Ei ole ihan helppoa, mutta parempi tämä kuin yksinolo.

Äänestä
  • "Itse olen vajaa 30v"

    Siltä tosiaan vaikuttaa.

    Äänestä

  • 1+1=? kirjoitti:

    "Itse olen vajaa 30v"

    Siltä tosiaan vaikuttaa.

    Sinulle "1 1=?": Aikuinen ihminen yleensä perustelee väitteensä asiallisesti.

    Äänestä

  • Oma kokemus: etsin yli 15v suomalaista naista, netissä ja muutenkin normaalielämässä. En treffannut yhtään asiallista, hygieniastaan minimaalisesti huolehtivaa, henkisesti tasapainoista, älykästä keskustelutaitoa tarjoavaa, nuorekasta, ei alkoholiin, tupakkaan tai rasvoihin viehtynyttä, luotettavaa, taloutensa ymmärtävää, edes minimaaliset käytöstavat omaavaa lapsetonta naispuolista ihmistä, johon olisin voinut edes ihastua aluksi. AIka epätoivoista tuo naissukukunta nykyään, eletään kädestä suuhun odottaen miestä elättäjäksi, ja perushygienian taso,

    No, onneksi muualta löytyi paljon parempi, enkä kadu, yksin en halua elää loppuelämääni. Enkä halua sitoutua maksamaan kumppanin rillutteluvuosien kulutusluottoja.

    Äänestä

  • Itse haluaisin arabimiehen koska en yksinkertaisesti tunne yhtään mitään suomalaisiin miehiin. Mutta ongelmana etten löydä niitä arabimiehiä. Suomalaisilta tulee tarjouksia vaikka muille jakaa mutta ei niiltä arabeilta joita oikeasti haluaisin.

    Äänestä

Muutama huomio, hyvä Oma kokemukseni taas:

- Etsitkö yli 15 vuotta vai yli 15-vuotiasta?

- "netissä ja muutenkin normaalielämässä"
Mielestäni netti ei ole normaalielämää.

- "hygieniastaan minimaalisesti huolehtivaa"
Huolehditko itsekin hygieniastasi vain minimaalisesti?

- Kulutusluotot ovat henkilökohtaisia, eikä seurustelu, avoliitto tai avioliitto muuta niitä sinun veloiksesi.

Ehkä olit liian myöhään liikkeellä. Onneksi kuitenkin löysit itsellesi sopivan puolison, jolla toivottavasti on vähintään yhtä älykästä keskustelutaito kuin sinulla.

AP:lle: Voisi olla hyvä tutkailla, mikä sinulla oikein on. Haluat jalkojen tutinaa - etkä kuitenkaan halua. Ihan itse saat päättää, mitä elämälläsi teet, ei siinä kohtaloa tarvita.

Äänestä
  • Palsta on naurettava, tein tarkoituksella samanlaisen kirjoituksen kuin ketjun naiset, vaihdoin vain miehen ja naisen paikkaa. Ja kuinkas ollakkaan, ei mennyt kuin puoli vuorokautta, niin täällä tullaan syyllistämään minua luuseriksi, joka ei pese edes hampaita treffeille mennessä, tuntematta minua. Ketjun edeltävät viestit eivät sinua kiinnosta, koska suomalainen mies on mielestäsi kuvatunlainen?

    No, kertonee kaiken sinusta ja palstalla riehuvien naisten enemmistöstä, yleistetään ja alistetaan miehiä ja ihmetellään kun kukaan suomalainen mies ei kestä teitä oman ylemmyyden tuntonne vuoksi. Ette kykene älykkääseen ajatukseen, vaan yleistämällä puolustatte itseänne. Sen sijaan kyllä köyhemmistä maista löydätte epätoivoisia miehiä, joille toimitte oleskelupa-automaatteina.

    Äänestä

"Kohtaaloonsa" ajopuumaisesti mukautuville ei yleensä käy kovin kehuttavasti.

"Minä olen koko elämäni aina sotkeutunut arabimiehiin, vaikka en oikeasti halua."

Olet sotkeutunut vaikket halua? Onko joku pakottanut pyssy ohimolla sotkeutumaan vai etkö kykene hallitsemaan tekojasi? Ensimmäinen vaihtoehto on poliisiasia ja toinen vaihtoehto kertoo surkeasta elämänhallinnasta, joka johtaa lähes poikkeuksetta huonoihin lopputuloksiin. Jos jalkojen tutina ohjaa elämää, niin mitä voi odottaa? Olisiko aika aikuistua?

Äänestä

Hahhhaaaa!

Äänestä

Parasta uskoa, olethan lääkäri. Olen itsekin epäillyt, että kyllä se sieltä alapäästä johtuu, aillä yläpää on niin harvoin käytetty, kun sensijaa alapåå on ollut mulsumaanin sitäkin kovemmassa käytössä.

Äänestä

Oma kokemukseni taas, no kirjoituksesi oli kyllä aika överi, koska ainakin omista naispuolisista ystävistäni ja sukulaisistani yli 99% huolehtii hygieniastaan. Peseytyy päivittäin, hoitaa ihoa, käy kampaajalla, tuoksuu hyvälle, pesee hampaat, hoitaa kynnet..

Tuttava miehillä tuntuu noin 30% olevan petrattavaa hampaiden pesussa, säännöllisessä parran ajossa ja muutenkin uusia vaatteita voisi hankkia vähän useammin kuin 2x/vuosi.

Aloittajalle, jos olet alistuvaa sorttia niin mikä jottei? Itseä arabimiehissä etoo kamala omistushalu, haluan mennä vapaasti raportoimatta mihin menen ja monelta tulen.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


kohtaloon mukautuva kirjoitti:

Mikä minussa on, kun olen yrittänyt etsiä koko elämäni ajan suomalaista kristillistä miestä, koska oikeasti olen aina halunnut suomalaisen miehen, mutta yksikään suomalainen mies ei ole saanut jalkojani tutisemaan. Sitten tulee arabimies ja olen kertaheitolla ihan mennyttä. Hän suunnittelee avioliittoa jo. Minä olen koko elämäni aina sotkeutunut arabimiehiin, vaikka en oikeasti halua. Ensimmäinen poikaystäväni oli arabi. Lapseni isä tulee sieltäpäin. Hyväksikäyttäjä-ex myös. Ja nyt tämä mies. Minun jälleensyntymään uskova ystäväni sanoo, että kyse on menneisyyden elämästäni. Miksei muut kuin arabimiehet saa sydäntäni hakkaamaan ja jalkojani heikoksi? En minä jaksa enää edes taistella tätä kohtaloani vastaan. Jos hän menee kanssani naimisiin, niin sillähän se kohtalo on sitten sinetöity.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu