Helsingistä? Löytyykö, suosituksia? :)
Hyvää kitaraopettajaa?
Vantaalta?
5171
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Hei! Loistavan harrastuksen olet valinnut. Kannattaa käydä läpi tuo muusikoiden.netin wanted osio, siellä voit laittaa ilmoituksen jossa etsit opettajaa tai katsella jo tarjolla olevia opettajia.
http://muusikoiden.net/wanted/index.php?id=7&location=Etel%E4-Suomen+l%E4%E4ni&province=&type=all
Tuossa sieltä yksi esimerkki: http://muusikoiden.net/wanted/nayta.php?id=100971
Tässä on muutama musiikkikoulu:
http://www.musakoulu.net/
http://www.yada.fi/
http://www.latido.fi/
Myös itse opiskelemalla pääsee tarvittaessa pitkällekin. Esimerkiksi Rockway Internetmusiikkikoulu on ehdottomasti tutustumisen arvoinen: http://www.rockway.fi/
Kirjapuolelta Hall Leonardin musiikkikoulut ovat hyviä opuksia. Ja Suuri Kitarakirja on hyödyllinen yleisteos.
Ajattelitko akustista vai sähkökitaraa?
Ikää jo yli 20v. Pitkäaikaisen unelman ajattelin toteuttaa ja opetella soittamaan, ajattelin jo olevani liian vanha koko harrastukseen.. :)
Blues tyylinen kitarointi kiinnostaisi.
http://www.youtube.com/watch?v=hn_PF4L470w
Kitara on siitä hieno soitin että et ole ikinä liian vanha aloittamaan jos paloa riittää! Tiedän pari viisikymmpisinäkin aloittaneita jotka on ihan parissa vuodessa ällättävänkin pitkälle päässeet. Sinulla on vielä kaikki auki!
Blues-tyylinen musiikki on lähellä minunkin sydäntäni. Millä budjetilla ajattelit polkaista homman käyntiin?
vahvari löytyy. Soittotunteja ajattelin ottaa pari tuntia viikossa. Miten nyt työkuviot saa sopimaan.. 100-200 e kuukaudessa budjetti tunteihin.
Vantaalla on aikuisopistossa aika mukavasti kitarakursseja. Oppimisen vauhti ei välttämättä päätä huimaa mutta eipä tule kalliiksikaan. Ja onhan se tietysti itsestäkin kiinni. Kuten myös opettajasta, on hyviä ja huonoja kokemuksia mutta en halua tähän nimiä laittaa, ota itse selvää jos kiinnostaa.