Olen vastikään muuttanut vaasaan ja ei ole vielä kontakteja täällä, etsin kesäduunia ja jatkossa opintojen oheen.. Onko vaasalaisia jotka osais neuvoa miten löytäis vähän "fiksumpaa" kunn kaupankassat on jo nähty ja koettu.
Miten työtä Vaasassa?
duunii?
383
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Kerro nyt ensin mitä osaat,mistä olet kiinnostunut, opiskelet tai haluat mennä opiskelemaan ja aikaisemmat työkokemukset sekä ikäsi.
Jos vielä tammikuussa etsit mahdollisuuksia ja vaihtoehtoja, niin Contact-rekrymessut kokoaa aika hyvin yrityksiä yhteen paikkaan. Helppo käydä juttelemassa monen eri yrityksen kanssa kerralla.
http://contactmessut.fi/
Jos ei kaupan kassat nappaa, kannattaa jättää väliin vuokratyöfirmat. Sieltä tarjoillaan jotain tiskivuoroja 3 tunnin varoitusajalla, pituutta näissäkin on n. 4 tuntia. Tämä oli touhu ainakin jokin aika sitten. Itsellä ollut hyvä tilanne opiskeluaikana, kun sain ihan sattumakaupalla mielekkään osa-aikatyön, johon olenkin sitten valmistumisen jälkeen jumittunut. Tosi moni opiskelukaveri on kyllä kehunut contact-rekrymessuja, kun on heti päässyt vähän esittelemään itseään ja samalla kyselemään itse työstä. Moni sai töitä, joku sai Gradu toimeksiannon. Ihan kätevä siis.