Onkohan suomalaisilla vähän muita huonommat geenit?

Päivittäin näkee todella paljon, ihan liian paljon sellaista heikomman aineksen porukkaa. Retardeja.

Sisäsiittoisuuden aiheuttamaako?
5114
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Missähän porukoissa sä pyörit? Ihan normaaleita ihmisiä meilläpäin kulkee.

Äänestä

Mitä tarkotat retardeilla? Tyhmääkö? Onhan tyhmiä ihmisiä muuallakin kuin Suomessa.

Äänestä

Luulen, että syynä on tietty tunnekylmyys, heikot perhesiteet ja hyysäävä yhteiskuntamalli. Siis eivät nämä kaduilla nähtävät juuri koskaan ole syntymävajakkeja, vaan ajautuneet siihen lapsuudesta asti pieleen menneen elämänsä aikana.

Äänestä

Keskustelin joskus venäläisten kanssa ulkomaisella keskustelupalstalla. Ne olivat vielä pahemmin sekaisin, eivätkä edes olleet trolleja, kuten porukka täällä on.

Äänestä

Älä pidä niitä sukukokouksiasi niin usein.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


adfvsdfbgbfs kirjoitti:

Päivittäin näkee todella paljon, ihan liian paljon sellaista heikomman aineksen porukkaa. Retardeja.

Sisäsiittoisuuden aiheuttamaako?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu