http://www.verkkomedia.org/news.asp?mode=7&id=5923
Kun hallitukselta karkaa mopo käsistä kokonaan - niin EU:n kuin kotimaankin asioissa, lienee oikea aika haastaa Suomen kansa mukaan adressiin. Näin, ennen kuin Suomi on liian syvällä suossa josta ei ole paluuta, voisimme ainakin yrittää tehdä jotain.
Lähde: Adressit.com
29.11.2012, Verkkomedia.org
Kansanäänestys EU-jäsenyydestä - allekirjoita adressi
1. Oletpa EU-jäsenyydestä mitä mieltä tahansa, käy allekirjoittamassa tämä adressi.
2. Riittävästi allekirjoituksia -> adressi toimitetaan eduskunnalle / hallitukselle käsiteltäväksi.
3. Allekirjoittamalla adressin, saamme mahdollisuuden selvittää kansanäänestyksen avulla todellinen tahtotila EU-jäsenyyden suhteen Suomessa.
Adressin tarkoituksena on saada politiikot ymmärtämään että olemme huolissamme kotimaastamme ja hallituksen tämänhetkisistä toimista asioiden parantamiseksi.
- Allekirjoita!
http://www.adressit.com/kansanaanestys_eu-jasenyydesta
EU ja kansainväliset pankkiirit kusettaa meitä
niinpäniin jaapajaa
0
93
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 172413
- 441261
Piilorikollisuutta Puolangan päätöksentekoelimissä? Kyllä! Julkisesti todistettu!
Kyösti (kesk) rehenteli julkisissa tiedotusvälineissä tehneen jo ennen vaaleja sopimuksen kokoomuksen ehdokkaiden kanssa70907Miten suomalaiset miehet
On usein niin aikaansaamattomia? Odottavat prinsessapalvelua. Odottavat, että nainen tekee aloitteen, että nainen pyytää135848- 45841
- 59807
- 42786
Eräs läheinen sanoi
Että mies kyllä ottaa aina itse yhteyttä, jos on kiinnostunut. Oli tilanne mikä hyvänsä. Kuulemma kuvittelin koko jutun.44755Eduskunnassa valmistaudutaan jo persujen täydelliseen romahdukseen - Koko paska kaatuu hetkessä
– On mahdollista, että käy kuin Assadin Syyrialle tai Ceaușescun Romanialle: koko paska kaatuu aivan hetkessä, kun tarpe164742Iloista ja aurinkoista pääsiäistä kaikki palstan kivat sinkut :)
Täällä on näköjään vähän huono meininki tarttunut kuin tuolta muualta mutta pidetään edelleen tämä puoli suht positiivis130694