Kuponkiuutiten ihme pillerit

Niin, tuli tuossa mieleen, että onko joku kokeillut niitä Kuponki uutisissa myytäviä laihdutus pillereitä? Ovatko ne täyttä huuhaata vai onko jollakin niistä positiivisia kokemuksia?
41160
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Tilasin Ananas-kapseleita, jotka lupasivat että paino tippuu vähintään viisi kiloa ekalla viikolla, ja vielä enemmän mitä kauemmin syö. Ja mukana oli kuvasarja miten 14.päivässä(!!) suht normaali naisvartalo oli muuttunut ihan "teinivartaloksi". Söin niitä kapseleita sitten kolme päivässä ennen aterioita niinkun ohjeessa neuvottiin, ja tulos oli: painoa viikossa kilo lisää....
Eli ei mitään vaikutusta. Se kilo ei kyllä luultavimminkaan ollut tullut niistä kapseleista, mutta mielestäni se jo todistaa aika hyvin niiden tehottomuuden.
Lähetin paketin takaisin, kun palautusoikeutta oli kerran 10pv, rahat eivät ole vieläkään palautuneet tililleni mutta uskon että ne sieltä jossain vaiheessa tulevat (kiireitä palautusten kanssa;)?)

Äänestä
  • Näin internetin aikaan kannattaa katsoa hakukoneella kyseistä firmaa ja tuotetta ennen kuin ostaa. Tutkin kerran Googlella jotain laihdutustuotetta ja kas: kyseinen firma oli ainakin Norjan kuluttaja- asiamiehen hampaissa. Firmasta oli paljon valituksia. Ei mitään vaikutusta tuotteella eikä valituksilla, rahat meni, mutta paino jäi. Toivottavasti saat rahasi taisin.

    Äänestä

  • etteivät rahat tule ellet lähde kunnan kulutta-asiamiehen kautta peräämään. Noita huijarifirmoja on maa täynnä. Ei ne vapaaehtoisesti mitään palauta.

    Äänestä

  • armi kirjoitti:

    etteivät rahat tule ellet lähde kunnan kulutta-asiamiehen kautta peräämään. Noita huijarifirmoja on maa täynnä. Ei ne vapaaehtoisesti mitään palauta.

    Ystäväni sai firmalta rahat takaisin kun Kuponkiuutisten ananaskapselit eivät toimineet. Koomisinta oli että mainoksessa luki -18kg / 30pv mutta paketin mukana tulikin pienen pieni lappu "pahoittelemme virhettä, -18kg / 3 kk". Ja kun mainos on ollut sama jo vuosia eikä kyse siis ole vahingosta, TUOTA minä nimittäisin jo huijaukseksi =)

    Ja niistä Easy Shopping -korteista (vai mitä olivatkaan) sanon vain sen verran, että kuvankäsittelyä hyvin amatöörimaisesti harrastaneen voin kertoa, että ne ovat mitä ilmeisimmin ja vieläpä hyvin huonosti muokattuja ne kuvat. Pikkusiskoni (9v.) pystyisi samaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Amelia kirjoitti:

Niin, tuli tuossa mieleen, että onko joku kokeillut niitä Kuponki uutisissa myytäviä laihdutus pillereitä? Ovatko ne täyttä huuhaata vai onko jollakin niistä positiivisia kokemuksia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu