Hei!
Tietääkö kukaan mistä löytyisi isokokoisia rintaliivejä? Enkä nyt tarkota pelkästään isoja kuppeja, vaan isoa ympärysmittaa myös.
Tuntuu että kaupoissa on vain isoja kuppeja pienillä ympärysmitoilla tai toisinpäin. Itse tarvitsisin n. 100cm. Tällä hetkellä käytän F-kuppia, mikä on auttamattomasti liian pieni eikä tue mitenkään.
isot rintsikat?
8
485
Vastaukset
- akka kemistä
- 5tanj
Isot kupit JA iso ympärysmitta. Keskustelussa joko tai.
- 18 19
ja samaa ongelmaa pikkukupilla, A 90 ?
- lumingerie
www.lumingerie.fi toimittaa tilaukset päivässä. Ympärysmittoja löytyy väliltä 65 - 110 ja kuppikokoja D - K. Vaihto- ja palautus toimii.
- hyviä kokemuksia
Evelace edustaa Suomessa saksalaista Ulla-alusasumallistoa, jossa löytyy liivejä ympärysmittaan 130 ja kuppikokoon N asti. Itse koon 115D käyttäjänä olen jo useat liivit ostanut Evelacen kautta, ja todennut ne varsin laadukkaiksi. Suosittelen kokeilemaan! http://www.evelace.fi .
- 8eorgia
Onko löytynyt liikkeitä tai nettikauppoja rintsikka-ostoksilla oleville isoille tytöille?
Etsin ihan arkiliivejä kokoa 105H ja mielellään mustanvärisiä.
Kävin läpi "akka kemistä" suositteleman keskustelun liivikaupat enkä oikein löytänyt itselleni mitään. Näköjään loppuu kokoon 95 useimmilla. Lumingerie vaikutti hyvältä mutta tällä hetkellä heilläkään ei ole mustana kuin imetysliivejä. (Käytän paljon mustaa ja paidan kauluksesta vilkkuu aina olkaimet, mielummin mustat kuin muun väriset).
Miten tuolta Evelacelta voi ostaa? Onko se niitä yrityksiä missä myyjä kutsutaan jonkun kotiin?- hyviä kokemuksia
Vähän myöhään vastaan, mutta vastaan kuitenkin :). Evelacen edustajan voi halutessaan kutsua kotiin ja järjestää ns. alusasukutsut, tai vaihtoehtoisesti voi vierailla jossain Evelacen kotiputiikeista, joita löytyy eri puolilta Suomea: http://www.evelace.fi/palvelumme/kotiputiikki . Monet edustajat järjestävät esittelyjä myös esim. kauppojen tai kahviloiden tiloissa, kannattaa kysellä tarkemmin oman alueen edustajalta. Ja kotikutsuja ei kannata pelätä, on käsittämättömän paljon mukavampaa sovitella liivejä kotona kahvitarjoilun parissa ystävien kesken kuin hikisenä ahtaassa sovituskopissa. Mutta kuten sanottua, kotikutsut ovat vain yksi monista tavoista tutustua Evelaceen.
Tilaus onnistuu myös esim. puhelimitse, mutta itse suosittelen ainakin ensimmäisen tilauksen kanssa liivien sovittamista edustajan avustuksella, koska koot voivat vaihdella eri valmistajien välillä.
Ja vielä haluan painottaa, etten itse ole Evelace-jälleenmyyjä, vaan vain erittäin tyytyväinen käyttäjä. Ystäväni toimii edustajana Pirkanmaalla.
- Vinkkivinkki
Mainostin tuolla toisessa ketjussa jo puolalaista Ewa Michalakia http://www.ewa-michalak.pl/. Suurin koko näyttäisi olevan siellä 105HH. Maksutapoina kansainvälinen pankkisiirto ja Paypal.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1361970
Toivotko koskaan mies...
Että nähtäis ja aloitettais alusta, puhtaalta pöydältä tutustuminen. Olit oikeassa ei me kunnolla tunnettu. Olin hölmö.1281625Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?
Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial11506Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras881413- 321381
Kyllä näin 45 vuotiaana miehenä pitää sanoo, että 40-50v naiset näyttää vanhoilta
Niin väsynyttä, silmäryppyä, harmaata hiusta jne jne1321204Olisin valmis salaisiin tapaamisiin
Juuri sinun kanssasi mies. Olet saanut minun pääni pyörälle ja ajatukseni pyörimään ympärilläsi. Hittoon velvollisuudet501090- 241089
Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot
Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks4221021- 50872