Jouluherkut

Kumpi on parempaa?

Kinkku vai lipeäkala
493
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Mielummin valintani on pateet eri muodoissa :D

Äänestä
  • Ihanaa!

    Äänestä

Lipeäkala ei ole lihaa syövän heteromiehen ruokaa. Kinkku on.

Äänestä

Pieni kinkku, ja iso savustettu(suolainen, rasvainen!:P´´) kalkkuna. Helppo ruoka, kun ei tarvitse laittaa mitenkään.

Lipeäkalan tilalle graavilohta ja mätiä. En ymmärrä miksi ruokaan voidaan laittaa lipeää :( Vähän kuin saippuaa.

Laatikot ei oikein ole meidän perheessä suosiossa, mutta vanhempien takia niitäkin laitan. Oma suosikki on punajuuri-homejuusto-laatikko :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Myymälän Johtaja kirjoitti:

Kumpi on parempaa?

Kinkku vai lipeäkala

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu