Hei! Onko muita lähdössä syyskuussa Italiaan au pairiksi?
Italiaan lähtijöitä?
Judith
5507
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Oon lähdössä kans Italiaan syyskuun ekalla viikolla! Pitäis alkaa pikkuhiljaa järjesteleen kaikkia vakuutuksia yms. kuntoon mut en vaan tiedä mistä alottais! Voitko lähettää sähköpostiosoittees mulle ni voitais ehkä auttaa toisiamme..?!
Menen Milanoon, minne päin sä oot suuntaamassa? Ja missä päin asut täällä suomessa? Aattelin et jos turussa päin asustelet?! Olis kiva vaihtaa ajatuksia ja paikan päällä ehkä nähdäkin muita suomalaisia... Voit lähettää mulle suoraan sähköpostia.. Huom. Myös kaikki muutkin Italiaan lähtijät! :)
Olen ollut Milanossa pari vuotta sitten au-pairina ja tuo aika oli tähän astisen elämäni parasta! Nauti kokemuksestasi! Olisi mielnkiintoista tietää mahdanko tietää perheen johon olet menossa...?
Kiitos hirveästi! Tuo piristi päivääni kummasti. Oli ihanaa kuulla jotain noin rohkaisevaa! Jos saisin sun sähköpostiosoitteen ni voitais vaihdella kuulumisia ja kertoisit kokemuksistas?! Lähetä mulle postia ni päästään asiaan...:) Kiitos!
olen lähdössä 2.9 Milanon lähelle 3kk. olis mukava saada maili osote ja kertoa kuulumisia. en ole ikinä ollu au pairina. se on italialainen perhe? entä sulla? minkä ikäsiä lapsia? Nekin jotka lähtee Italiaan syyskuussa otakkaa yhteyttä. Osoite on [email protected]
Ja osoitehan oli [email protected].