Elikkäs halusin kysyä miten tämmöinen tatskojen suunnittelu onnistuu? miten tatuoijat suunnittelee sinulle tatuoinnin? pitääkö siellä vain sanoa asioita joista pitää ja minkälaista haluaisia ja he kehittelevät sulle vaihtoehtoja yms? kun itse haluisin tatuoinnin mutta jotain omaperäistä.. miten tämä onnistuu?
Tatskojen suunnittelu
....
3220
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Tietysti onnistuu.
Yleisesti kannattaa vertailla liikkeitä ja artistien kelpoisuutta taiteilla noin yleisestikkin. Eli taiteellisuutta, ei pelkkää valmiutta tehdä tatuointeja.
Itse kasaan ison läjän tulostettuja kuvia mukaan, tyyliin tuossa kuvassa hyvää on tuo ja tuo jne. Eli keräilen juttuja missä jokin tyyli miellyttää omaa silmää. Niin tatuoija hahmottaa paremmin mitä ajan takaa.
Oma tatuoijani lähettää hahmotelmia, joihin voin vastailla mistä pidän, mistä en, mitä lisää jne jne.
Miten hän lähettää ne sinulle? postitse vai sähköpostiste? vai menetkö aina katsomaan liikeeseen niitä vaihtoehtoja mitä se on tehnyt? kun itse haluaisin käsivarteen jonkun kivan kuvan joka ei olisi liian iso eikä liian pieni.. yleensähän käsivarteen sopisi jonkinlainen teksti yms. mutta en keksi mitään merkittävää tekstiä minkä haluaisin ikuistaa iholleni.
Kirjekyyhky tuo tietty.
No ei , vaikka trolli oletkin niin sanotaan nyt. Sähköpostiini saan hahmotelmat.
Ota tatuointi sitten, kun tiedät minkä haluat. Älä ota vain sen vuoksi, kun kavereillakin on ym.