Onks jollain kokemusta, ett pyytäis toista sukupolta olevaa ystävää tai kaveria osoittamaan vaiks baarista/yökerhosta jotakin ihmistä joka hänen mielestä vois olla sopiva, ja sitten yrittäisi tehdä tuttavuutta kyseiseen henkilöön?
Mahtaisko parantaa onnistumisprosenttia siihen verrattuna et itse tekee esivalinnan siitä ketä yritää lähestyä? Vois olla ihan hauska kokeilu, ja antaa ehkä ajattelemisen aihetta jos toisen valinnat olisivat ihan erinlaisia kuin mitä itä olis tehnyt.
Mahtaisko parantaa onnistumisprosenttia siihen verrattuna et itse tekee esivalinnan siitä ketä yritää lähestyä? Vois olla ihan hauska kokeilu, ja antaa ehkä ajattelemisen aihetta jos toisen valinnat olisivat ihan erinlaisia kuin mitä itä olis tehnyt.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Mitähän seuraavaksi keksit, pyydät varmaan vielä paneskelemaan sitä valittua ja kertomaan sitten oliko se hyvä? Se vois olla kylläkin hyvä idea, hmmm...
Voi olla ihan hauska kokeilu, jos uskaltaa olla avomielin eikä nirsoile.
En kyl yhtään tiedä miten itse mahtaisin tehdä valinan jos joutuisin valitsemaan miehen jollekin naiselle. Vissiin kai yrittäisin valkata ulkoiselta olemukselta ja tyyliltään jotain vähän saman oloista mitä henkilö itse on, ja katsoa ettei näkyis sormusta sormessa tai heilaa kainalossa. Tai sit valitsin olemukseltaan jonkun vähän vastakohdan kuin henkilö itse, ja luottaisin siihen et täydentävät toisiaan.
Eräs kaveri haki baarista 2 naista kun kaveri odotti kotona.
On kokemusta. Olin kerran kavereiden kans baarissa, niin siellä oli toinen porukka, missä oli kaksi naista ja kaksi miestä. Toinen mies ja toinen nainen olivat pariskunta, mutta toinen nainen ja toinen mies olivat sinkkuja. Nämä kaksi miestä vei sitten tämän sinkkunaisen minun luokse ja koittivat saada tekemään tuttavuutta ja sinkkunainen oli minusta selvästi kiinnostunut, mut ei se sitten saanut sanottua mitään, eikä jutussa päästy puusta pidemmälle.
Ainiin ja, kun ilta päättyi, tuo nainen lähti ympäripäissään erittäin lihaksikkaan, kaljupäisen, tautuoidun panomiehen kanssa jatkoille. Kyseinen mies tavallaan nappasi kännisen naisen mukaansa lähtiessään.
Satuitko kuulemaan, oliko tämä tatuoitu paska kovakin öyhöttämään ja/tai ähkimään?