Vihaan ystäviä

Esim. äskettäin tuli käymään yks vanha tuttu...ois tehny mieli heittää se ulos..ei kiinnosta ihmisten kanssa juttelu. Ne ihmiset on kuitenki niin aivokääpiöitä ettei osaa puhuu mitään kiinnostavaa! Jo nuorena minusta oli pakkopullaa ja teeskentelyä kun olis pitäny hankkia kavereita..Kaverit on ihan paskoja!

Vahva on voimakkain yksinään!
2488
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Noinhan mäkin ajattelin ja sananparsia viljellen. Että "mitä fiksumpi joku on, sitä vähemmän tarvitsee seuraelämää" ja voimakas on vahvin yksinään. Mutta ensimmäinen todella kaunis ja rakastava ystävä muutti kummasti ajatuksia.

Siihen saakka oli tullut vietettyä aikaa yksin milloin tahtoen, milloin pakosta koettaen lohduttautua että vahva on voimakkain yksinään ja tuli luettua Hitleriä ja Schopenhaueria.

Äänestä

Ystävät on turhii...niist on vaa harmii.Sitäpaitsi yksinäinen on miljoona kertaa vahvempi ja itsenäisempi ku seuraihminen. Erakot kunniaan ja laumasielut hiiteen.Voin sanoo tämän oman kokemuksen perusteella,en yleistä

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mis-an-thro-pist kirjoitti:

Esim. äskettäin tuli käymään yks vanha tuttu...ois tehny mieli heittää se ulos..ei kiinnosta ihmisten kanssa juttelu. Ne ihmiset on kuitenki niin aivokääpiöitä ettei osaa puhuu mitään kiinnostavaa! Jo nuorena minusta oli pakkopullaa ja teeskentelyä kun olis pitäny hankkia kavereita..Kaverit on ihan paskoja!

Vahva on voimakkain yksinään!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu