93-57-90
Eli rinnanympärys 93cm, vyötärönympärys 57 cm ja lantionympärys 90cm!
Eli malliltaan tiimalasivartalo.
C-kuppi
Pituutta 172cm ja painoa 57kg.
Miltäs kuulostaa?
Eli rinnanympärys 93cm, vyötärönympärys 57 cm ja lantionympärys 90cm!
Eli malliltaan tiimalasivartalo.
C-kuppi
Pituutta 172cm ja painoa 57kg.
Miltäs kuulostaa?
Vastaukset 35
Vanhimmat
Hei arvaa kuinka moni mies ymmärtää mistään mitoista yhtään mitään. Aika harva.
A. harva on mittaillut naisia mittanauhan kanssa
B. harvalla miehellä on mittanauhaa edes, saati sitten nyt mittaisi vaikka oman rinnanympäryksensä
Mikset likkaa vaikka kuvaa naama sutattuna niin voisin arvoidakin.
Monenko nussima tautinen huoran reikäsi on?
ei liity aiheeseen millään tapaa
Helkkarissa se liittyy!!
Aivan jees.
Heips Tyty,
mittasi kuulostavat aivan erinomaisilta! Vaikka täällä hiukan muuta puhutaankin, niin ainakin minun pääni kääntää tiimalasi :) Vielä jos sattuu olemaan vaalea niin on aivan täydellistä!
Mukava kuulla! Vaaleita hiuksia mulla ei kylläkään ole, vaan ruskeat pitkät hiukset, hieman laineilla.. ruskettuneen ihon ansiosta näytän eksoottiselta, tosin ruskeiden silmien sijasta mulla on siniset silmät :)
Ruskettunut iho, pitkät hiukset, tiimalasi, kuulostaa unelmien naiselta :) Tai tietty tämän palstan mukaisesti Ihannenaiselta :)
Oletko vielä lapsirakas ja lämminhenkinen
Niin juu, vielä tuo pituus, sekin on loistava, kun itse satun olemaan 182cm..
Kyllä olen myös lapsirakas ja lämminhenkinen, mutten ole hakemassa täältä seuraa. Mielenkiinnosta vain kyselin mielipiteitänne :)
Noooh, ei noilla mitoilla ole varmastikaan edes vaikeaa löytääkään seuraa :) Toivottavasti saat lisää asiallisia vastauksia :)
Niinpä, kun miehet ovat pinnallisia ulkonäköön tuijottajia. Naisella itsellään ei juuri ole väliä, kunhan näyttää "pantavalta" tai "edustavalta", tyypistä riippuen.
Blaah.
Ei, ei tarvitse seuraavaksi vetää kateuskorttia eteen. Syy on aivan päinvastainen. Ei viitsisi enää kuunnella jatkuvia kehuja ulkonäöstään. Mielenkiinnotonta.
Ei kyllä mulle sano yhtään mitään.
mittoja voi päätellä esim.missien kautta... niillähän on aina nuo 89-60-91 jne mitat laitettu esittelyyn. näin mä ainakin teen
Miesten älykkyysosamäärä ja tietämys eivät riitä yleensä ymmärtämään naisessa muita määreitä, kuin paino 50-60kg/tiimalasivartalo/ampiaisvyötärö/piukka peppu/isot tissit/hoikat sääret jne.. Jos kirjoitat tarkkoja senttimetrimittoja menee koko homma yleensä miesten osalta harakoille.
Mittasi vastaavat missimittoja. Tosin, koska painosi on noin alhainen olet silti ns. laihaläski. Läskimääräsi ei silti erotu silminnähden, koska alhainen painosi takaa hoikan olemuksen lihaksen puutteesta huolimatta. Eli kyllä homma näinkin hoituu. Oot ihan sopivan kokoinen.
Sen takia aloituksessa lukee mittojen lisäksi myös "tiimalasivartalo" selventämään asiaa.
Laihaläski en ole, koska kyllä multa lihaksia löytyy. Siis ulkopuolisenkin silmin on hyvin pääteltävissä se, että käyn säännöllisesti salilla. En kasvattamassa massaa, vaan pitämällä lihaskuntoa yllä ja vartaloni sporttisen näköisenä. Jos multa puuttuisi lihakset ja olisin "laihaläski", painaisin varmaan sen 50kg.
Jos sinulla ois lihastakin hyvin, painaisit lähemmäs 65kg pituudessasi ja sulla mitat ois silti samat, kuin nyt. Eli höpö höpö.
Mittojen puolesta kuulostaa tosi hyvältä, vastaa aika lailla mun ihannenaista. Sopivasti pituutta ja tiimalasi mallinen vartalo. Kuppikokokin juuri sopiva, ei liian isot, eikä liian pienet.
ja onneksi siniset silmät. Ruskeista en tykkää!
Kuulostaa hirveältä, rytisee tänne saakka. Nyt olisi sulla elämäntaparemotin aika.
Lantio turhan leveä. Läskitissisyyttä havaittavissa, tykkään sirommista.
Pituus hyvä, ruskeat hiukset ja iho huonot. Valkoinen iho on kaunis.
Mieluummin arjalaispiirteinen siro blondi. Vihreät silmät sexymmät.
Taipumus postailla mittojaan palstalle mileipiteiden toivossa erittäin huono asia.
Infantiilin oloinen.
Edelliselle Marko85lle, voihan nyt äly älä jätä :D Aloittajan 90cm lantiolla mahtuu housuihin S/34-36. Jos et tajuu, niin S eli Smal, eli pieni! Lisäksi mitoissa C/rinnan päällys 93cm, ei ole läskitissi. Läskitissi on vasta jos ympärys ylittää metrin huimasti.
Tässä oli jälleen osoitus,kuinka hepreaa naisten strategisetmitat on miehille.
Kyllä täällä saa olla ihan mitä mieltä vain koska kysymyksetkin ovat niin idiootteja että vastauksia voi tulla millaisia vain ja tietenkään ne ei miellytä kun toivotaan aina sitä vastausta, että "joo mulle kelpaisit, oot hyvä jne" kaikkea turhaa ja joutavanpäiväistä.
Kyllä minä tiedän mitä nuo mitat tarkoittaa. Ex-tyttöystäväni on samanpituinen ja lantio ympärysmitaltaan kapeampi ja juuri sopiva. Rinnat hänellä oli myös pienemmät = hyvät. Vyötärö lienee samaa luokkaa.
Muistan hänen mittansa, koska hän mittaili itseään ja merkkaili mittojaan ylös (joka ei ollut mielestäni kylläkään millään tavalla järkevää touhua).
Vartaloltaan hän oli erittän siro ja kapoinen, juuri minun makuuni.
Ap kysyi mielipidettä ja minä vastasin.
Paljon ex-tyttöystiksesi mitat olivat tarkalleen? Viittaa jo pahaan syömishäiriöön jos merkkailee mittojaan mittojen ollessa missimittojakin pienemmät. Yleensä terveet hoikat ei koe tarvetta mittailla jatkuvasti mittojaan alipainon rajoilla. Laihduttaville hieman isommille mittojen mittailu normaalia.
Esimerkiksi vuoden 2012 missimme on lantiosta kokoa 91cm, eli sentin enemmän, kuin ap.
http://static.iltalehti.fi/viihde/kesaheina_sara2106TL_vi.jpg
Tuosta lantiosta ei saa kyllä liian leveää missään määrin. Jos näet tuon leveänä olet sokea!
EOS.
Kuva on otettu sivultapäin, jolloin on vaikea nähdä vartalon todelliset mittasuhteet
uskoo ken tahtoo, oisit laitanut viimeaikaisen kuvan ittestäsi, niin "ehkä" olisi uskottavampaa.. tosin sehän voisi olla kuva kaveristasi, eikä itsestäsi
Miksi hitossa laittaisin kuvan itsestäni?!? Kolmella sanalla. En ole ap.
Tuliko jonkinlainen itsetunnon pönkittämisen tarve?
Ei kenenkään aikuisen ihmisen vyötärö ole 57 cm! Varsinkaan, jos lantio on 90 cm. Oikeasti!
Oletan, että aloittaja on vetänyt mittanauhan vyötärönsä ympärille ja kiristänyt sitä niin tiukalle kuin vain mahdollista ja vähentänyt lopputuloksesta muutaman sentin. Ei sellainen mitta ole vyötärönympärys! Todennäköisesti ap on mitannut rinnanympäryksensäkin topatuilla rintaliiveillä. Mutta selvästi tuntuu olevan miehistä huomiota vailla.
tuollainen vyötärö-lantio -suhde on todellakin mahdollinen, jos vartalotyyppi on TIIMALASI. Omenavartalosta en sano mitään...
Kyllä 57cm vyötärö on mahdollinen. Vuoden 2012 missikandidaateista löytyy.
http://static.iltalehti.fi/missit/annigriinarijuttu_1301JID_mm.jpg
Mitat hänellä: 90-57-90, paino 55kg, pituus 171cm
Useimmilla kisan misseillä vyötärö oli kumminkin 62-65cm. Joten 57cm hieman kapeampi.
Voisit laihduttaa 5 kg
Etkö muuten saa huomiota kuin kinuamalla täällä?