Mitä naiset pitää tupakoivista miehistä?

Tein tästä miehille eilen jo kyselyn. Ja nyt kysyn naisiltakin samaa. Eli onko miehen tupakointi miinusta vai plussaa vai ihan sama?
19517
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

Olisi hyvä jos sitten laittaisitte vähän perusteluja vastauksiin.

Äänestä
  • Aivan sama. Kunhan ei nillitä minun polttamisestani, nalkutusta ei jaksa enää aikuisena kuunnella. Ei kriteeri kumppaninvalinnassa jos sellaista olisi vielä meneillään.

    Äänestä

  • theseus3 kirjoitti:

    Aivan sama. Kunhan ei nillitä minun polttamisestani, nalkutusta ei jaksa enää aikuisena kuunnella. Ei kriteeri kumppaninvalinnassa jos sellaista olisi vielä meneillään.

    Komppaan tätä, yks hailee. Ite poltan satunnaisesti, joten en välitä vaikka mies polttais päivittäin tai ei polttais ollenkaan. En vaan jaksa kuulla mitään jäkätystä omasta satunnaisröökailustani.

    Ymmärrettävästi varmaan kukaan savuton ei halua vakitupakoitsijaa, tämä nyt on selvää. Siitä syystä tupakoijat yleensä päätyvät kimppaan toisen röökailijan kanssa, ja savuttomat lyövät hynttyyt yhteen toisen sauhuttelemattoman kanssa.

    Sinänsä vähän höntti kysymys siis. Savuttomat kun ei tietenkään halua pussailla tuhkakuppia, ja vakkariröökailijalta olis aika pöhköä vaatia itelleen savutonta kumppania :D

    Äänestä

Miinusta. EI hyvä jos mies kuolee johonkin syöpään ja se karsea lemu, tietenkin sekin että moni asia keskeytyy kun pitää kesken rynnätä röökille hyh.

Äänestä

Miiiiiiiinus!
Mun ex poltteli. Kaikki haisi röökille, joka paikassa vietin aikaani yksin, kun äijä kessutteli ja loppuaikana etti röökipaikkoja, kun se on tehty melko vaikeaksi nykyään. Joka tilanteessa piti lähtee...
Paskaharrastus!

Äänestä

Ehdottomasti iso miinus. En todellakaan halua pussailla tuhkakupin kanssa ja tupakka haisee todella pahalle, joten en halua olla jatkuvasti polttavan miehen lähellä.

Äänestä
  • Ja tosiaan en itse ole koskaan edes maistanut tupakkaa. Joten mielestäni tupakoimattomuus ei ole kohtuuton vaatimus.

    Äänestä

  • kisu_87 kirjoitti:

    Ja tosiaan en itse ole koskaan edes maistanut tupakkaa. Joten mielestäni tupakoimattomuus ei ole kohtuuton vaatimus.

    Joo mutta kaikki muut vaatimukset teillä sitten onkin kohtuuttomia.
    Itse tupakoin ja nykyään paskat nakkaan joidenkin helvetin ämmien mielipiteistä.

    Äänestä

  • ........ kirjoitti:

    Joo mutta kaikki muut vaatimukset teillä sitten onkin kohtuuttomia.
    Itse tupakoin ja nykyään paskat nakkaan joidenkin helvetin ämmien mielipiteistä.

    Vaatimukset miehelle: ei saa lyödä, eikä saa olla kännissä jatkuvasti, mies on supisuomalainen ja ei yritä pummata naiselta rahaa.
    Onko nää sun mielestä kohtuuttomat vaatimukset?
    Mä pidän tupakointia pluspuolena. Eipä ainakaan tule valittamaan omasta tupakoinnista kuten aikaisemmin joku siitä jo mainitsikin.

    Äänestä

Kun yhteiselämän yhtenä ehtona on ehdoton tupakoimattomuus, luulen ettei se ehdottomuus siihen jää. Nihlistien hommaa on yrittää pakottamalla saada toinenkin hermoraunioksi.

Äänestä

tykkään, on seksikästä;)

Äänestä
  • Miksi? Entä jos käyttää heroiinia?

    Äänestä

Naisen tupakointi on mulle miinusta. Se ..skan haju ei vaan miellytä, eikä itse tupakointikaan viestitä mulle mistään positiivisesta. Että kyllä se sisäinen kauneus (ja ulkoinenkin) joutuu aika lujille, jos meinaa puskea sieltä tupakoinnin alta ykkösvalintakriteeriksi.

Äänestä

Tuolla ihannenainen palstalla on samanlainen kysely miehille, koskien naisten tupakointia. Miehet voivat laittaa kommenttinsa sinne. Tämä kysely on tarkoitettu vain naisille.

Äänestä

En koskaan valitsisi miestä, joka tupakoi. En voisi ihastua sellaiseen. Haju ja maku ovat karmeita. Lisäksi terveysongelmat, potenssi, syöpä, hampaat, iensairaudet... Sperma maistuu tosi pahalta. Tupakkasormet mun hiuksissa tai iholla... Noup. En voisi olla kitisemättä riippuvuudesta, joten suhde olisi tuhoon tuomittu muutenkin:(

Olen itse joskus vuosia sitten polttanut. Mitä kauemmin olen polttamatta, sen kamalammalta tuotteelta tupakka tuntuu...

Äänestä

TURN OFF!

Paha haju, paha maku, hampaat ja suorituskyky huonot ja muut terveysjutut. Menee myös paljo rahaa, en mun rahoilla kyllä ostais jollekkin miehelle.

Mulla on isä tupakoinu koko mun lapsuusiän ja oon kuullu sitä kauheeta yskimistä, että ei tiiä millo keuhkonsa yskii pihalle. Pappakin kuoli just kehkosyöpään yli 30 vuotta ennenko synnyin.

Ja pahinta on seisoo jossain bussipysäkillä ja joku alkaa kessutteleen ja sit kun tuulee oikeaan suuntaan nii on tuhkat ja savut naamalla. Toisten tupakointi on terveysriski myös muillekkin jos tarpeeks lähelle menee.

Aamen.

Äänestä

Ihan sama, vaikka toki mielekkäämpää olisi, että jos polttaisi, niin se ei olisi ainakaan kovin runsasta. Polttamattomuus olisi plussaa, mutta eipä tuolla niin suurta väliä loppupeleissä ole.

Minä en itse polta, mutta en ketään kyllä tuomitse. Epäterveellistä polttaminen on toki on, enkä muutoinkaan ymmärrä, mitä siitä saa irti. Toiset kuitenkin ymmärtävät ja siksi sitä käyttävät, joten sen kun käyttävät sitten :D

Äänestä

Ihan sama, jos ei vedä kun korsteeni. Ittekin joskus hippaloissa poltan ja joskus arki-iltoinakin saatan 1-2 poltella, etenkin kesäiltana, jos on vapaata, ja voipi istuskella vaikka ulkona rentoutumassa. Mutta sitten jos tarttee aamusta saakka haista röökille, niin en kyllä oikein jaksaisi. Sama jos tarttee joka päivä kaljaa kitata ja aina olla viikonloput kännissä. Eli liika on kaikessa vaan liikaa. Kyllä sitä tupakkiakin voi ihan aikuisten oikeesti säännöstellä eikä tartte koko ajan olla käärylettä imemässä.
Etenkin semmosta mä en jaksais jos jotain tehään ja joka tunti pitää keskeyttää ja joka hetki pitää olla miettimässä että pääsiskö tupakille. Eli jos mies hallitsee tupakointiaan eikä tupakka mies, jos polttaa aina vaan ulkona ja säilyy kohtuus. Ei haittaa.

Äänestä

Parempi ilman miestä, kuin tupakoivan kanssa. Satunnainen rööki ok. Nuuska , yrks, sikarit, barf...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tupakkaa vai ei? kirjoitti:

Tein tästä miehille eilen jo kyselyn. Ja nyt kysyn naisiltakin samaa. Eli onko miehen tupakointi miinusta vai plussaa vai ihan sama?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu